Wypłacą "podwójne" 500 plus. Lepiej się spieszyć

Wypłacą "podwójne" 500 plus. Lepiej się spieszyć Źródło: Pixabay/pasja1000

Podwójne 500 plus na dzieci - komu dokładnie przysługuje? Kiedy można spodziewać się wypłaty? Dodatkowe 500 złotych dla dzieci to proponowany przez prezydenta system wsparcia polskiej turystyki, a przy okazji rodzin. Należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Pamiętajcie, by się pospieszyć.

Podwójne 500 plus na każde dziecko - prorodzinny program socjalny zostanie w najbliższym czasie podwojony. Wszystko dzięki nowej ustawie przyjętej przez Sejm. Chodzi o wparcie polskiej turystyki oraz rodzin, dzięki czemu dodatkowe pieniądze można wykorzystać na wakacje dla dzieci. Z bonu turystycznego ma skorzystać około 6,5 miliona osób. Pamiętajcie, by się spieszyć.

Podwójne 500 plus - trzeba się spieszyć

Program socjalny PiS skierowany do rodzin, czyli 500 plus wypłacane na każde dziecko ma pomóc zmniejszyć poziom ubóstwa w Polsce oraz dać dzieciom szanse na równy start. Świadczenie doczekało się wielu modyfikacji, jednak nie waloryzacji. Skutkiem tego jest, że 500 złotych, które otrzymaliśmy np. 4 lata temu, obecnie nie ma już takiej samej wartości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Beneficjenci 500 plus mają jednak świetną szansę na dodatkowe pieniądze, ponieważ wkrótce świadczenie będzie mogło zostać wypłacone w podwójnej wysokości. Jest to efekt ustawy, którą przyjął Sejm w kwestii wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego. Początkowo grupą docelową miały być osoby pracujące, których wynagrodzenie jest niższe niż średnia krajowa, jednak prezydent zaproponował, by bon trafił do polskich dzieci. 

Ostatecznie Sejm poparł drugie rozwiązanie, zaznaczając, że otrzymać go mogą osoby, które w momencie przyjęcia ustawy już są beneficjentami 500 plus i podobnych programów świadczenia wychowawczego. W ten sposób zamiast 500 złotych rodziny otrzymają 1000. Co ważne, dodatkowe pieniądze będą mogły zostać wykorzystane tylko w określonych celach.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

2. Tajemnicza śmierć znanego dziennikarza. Zawiadomiono prokuraturę

Dodatkowymi pieniędzmi będziemy mogli opłacić wycieczki lub obozy sportowe dla dzieci. Bonem będzie można płacić wielokrotnie, dlatego nie ma przymusu wykorzystanie całej kwoty jednorazowo. Nie będzie można również wymienić go na inne środki płatnicze. Trzeba się spieszyć, im szybciej otrzymamy pieniądze, tym szybciej będzie można ruszyć na upragnione wakacje. Sezon już w pełni, dlatego nie warto dłużej zwlekać. Bon będzie można wykorzystać do marca 2022 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gotujesz zupę pomidorową na rosole z udek z kurczaka? Nie zapominaj o triku naszych babć, nadaje cudownego smaku
  2. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie
  3. Niebywałe, turyści publikują kolejne paragony znad morza. Podobnych kwot nikt się nie spodziewał
  4. Katastrofalne zniszczenia, w jednym rejonie najwyższy możliwy stan zagrożenia. Żywioł nie miał litości dla Polaków
  5. Rodzice wyszli na imprezę i zamknęli bliźnięta w odosobnieniu. Niedługo potem dostali najgorszą wiadomość
  6. 12 000+ dla polskich emerytek. Od stycznia ZUS ma przelać zawrotne kwoty na konta

Źródło: SuperExpress

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News