500 plus jednak nie dla wszystkich? Prezydent Duda apeluje, posłuchają go Polacy?

500 plus jednak nie dla wszystkich? Prezydent Duda apeluje, posłuchają go Polacy? Źródło: Pixabay Pexels

500 plus to flagowy program partii Jarosława Kaczyńskiego. W jednym z ostatnich wywiadów Andrzej Duda zaapelował do części Polaków. Pieniądze wypłacane w ramach świadczeń są naprawdę ogromne, a ilość uprawnionych do jego pobierania nie należy do najmniejszych. Pojawiło się wiele pytań czy w obliczu epidemii i pojawiających się dodatkowych wydatków rząd powinien nieco zmienić formułę działania programu 500 plus, tak aby ograniczyć liczbę odbiorców. Andrzej Duda odniósł się do tego pomysłu i zaapelował do konkretnej grupy Polaków.

500 plus nie dal wszystkich? Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym telewizji Polsat News rozwiał wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Andrzej Duda zaapelował do najbogatszych pobierających 500 plus

500 plus i zasady, na jakich obecnie funkcjonuje, nie przewiduje górnej granicy zarobków rodziców pobierających świadczenie. W wywiadzie udzielonym Polsat News Andrzej Duda odniósł się do pomysłów, aby takie ograniczenia wprowadzić. Deklaracja ta jest ważna także ze względu na wybory prezydenckie, które jak na razie mają odbyć się we wcześniej ustalonym terminie. 

- Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby przynajmniej przez jakiś czas nie pobierał 500+, jeśli będzie trudna sytuacja w Polsce. Apelował, nie zabierał - stwierdził obecny prezydent. To bardzo ważne słowa, które mogą uspokoić wielu wyborców.

DALSZA CZĘŚC TEKSTU POD GALERIĄ:

Program pozostaje pomimo epidemii

W czasie konferencji sztabu wyborczego także pojawił się temat 500 plus. Była minister Elżbieta Rafalska także potwierdziła słowa Andrzeja Dudy i dodatkowo przedstawiła dane dotyczące świadczeń. Dowiedzieliśmy się także, ile do tej pory wydane zostało w związku z funkcjonowaniem programu wspomagającego polskie rodziny. Pomimo zwiększających się nieplanowanych wydatków rządzący nie zamierzają wprowadzać zmian i ograniczać 500 plus. Prezydent zaapelował do osób, które nie potrzebują dodatkowych pieniędzy aby po prostu zrezygnowali z pobierania gotówki. Nie wiadomo, ilu Polaków gotowych jest posłuchać prezydenta i odpowiedzieć na jego apel.

Dzisiaj grzeje: 1. Czy tani i powszechny lek leczy koronawirusa w 48 godzin? Jest właśnie testowany, a jego skuteczność potwierdzają naukowcy

2. Minister zdrowia powiedział, co może nas czekać do zimy. Czarny scenariusz

Dobra wola podatników

Andrzej Duda liczy na to, że polscy obywatele poświęcą się dla wspólnego dobra, ale nie ma zamiaru odgórnie ustalać kto zalicza się do grona najbogatszych. Polityk pokłada w Polakach wielką wiarę nie tylko w kwestii odciążenia budżetu i zrezygnowania z 500 plus. Prezydent uważa, że są w Polsce ludzie, którzy wyznając zasadę wyższego dobra, poświęcą się dla ogółu społeczeństwa także w innych kwestiach.

- Ktoś może świadomie nie przyjmować dziś 500 plus. Ktoś może świadomie dziś nie występować, by odroczono mu spłatę kredytu. Bo jeżeli go spłać, żeby spłacać, to lepiej by było, żeby spłacał. Także dla płynności finansowej instytucji finansowej - możemy przeczytać na SpidersWeb, który cytuje wywiad udzielony Polsat News. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W szpitalach zaczyna brakować sprzętu. "Przyjmiemy każdą ilość środków ochrony indywidualnej"
  2. Wspaniała wiadomość ogarnęła wszystkich. Uwielbiany mistrz świata pokonał COVID-19
  3. Andrzej Duda kupił sobie nową willę. Cena powala, wiadomo skąd wziął pieniądze
  4. Naukowcy zdradzili skąd się wziął koronawirus. Podejrzenia miłośników teorii spiskowych okazały się fałszywe
  5. Aż trudno uwierzyć, media dotarły do intymnych informacji o Dodzie. W końcu musiało to nadejść?
  6. Nie pomyl się. Sok z kiszonej, a nie kwaszonej kapusty pomaga wszystkim kobietom w ważnych sprawach

Źródło: SpidersWeb

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News