Nie wytrzymała, powiedziała ile wszyscy Polacy wydali już na 500+. Wielu Polaków będzie wściekłych

Nie wytrzymała, powiedziała ile wszyscy Polacy wydali już na 500+. Wielu Polaków będzie wściekłych Źródło: Piotr Molecki East News

500 plus jest mocno krytykowane przez wielu, a w czasach epidemii postulują się nawet zawieszenie programu i przeznaczenie pieniędzy na walkę z koronawirusem. Elżbieta Rafalska powiedziała, ile do tej pory wydano na świadczenia wypłacane w ramach 500+, wielu Polaków może być wściekłych, widząc te niewyobrażalne sumy, które mogły trafić do szpitali państwowych. Odniosła się także do apeli opozycji, nie wytrzymała i wytknęła kandydatowi na prezydenta, że pomimo jego prospołecznego profilu partii, to Andrzej Duda i PiS wprowadzili tak ważny społeczny program, a on zrobił coś zupełnie przeciwnego.

500 plus to oczko w głowie partii rządzącej, która chętnie podkreśla, jak wielu ludziom służy stworzona przez nich strategia. Była minister Elżbieta Rafalska we wtorek podzieliła się swoim stanowiskiem dotyczącym wspierania polskich rodzin. 

500 plus pochłonęło ogromne ilości pieniędzy

500 plus pomaga wielu polskim rodzinom i była minister pracy i polityki społecznej nie przestaje chwalić się sukcesem odniesionym przez swoją partię. Pojawiają się głosy, że można zmienić zasady przyznawania świadczeń i zaoszczędzone pieniądze przenieść na przykład na służbę zdrowia lub wspomóc nimi rozwój gospodarki, nad którą wisi widmo kryzysu. Elżbieta Rafalska w czasie konferencji prasowej sztabu wyborczego Andrzeja Dudy odniosła się do tych pomysłów, a jednocześnie ujawniła, ile do tej pory wydano pieniędzy. 

- Na ten program już dzisiaj zostało wydatkowane ponad 105 mld zł, a 6,5 mln polskich dzieci z tego programu korzysta - mówiła na konferencji Elżbieta Rafalska, która podkreślała także, że nie ma opcji aby program został zawieszony. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Na niektóre pytania odpowiedziano słowami Andrzeja Dudy

Elżbieta Rafalska pytana o możliwość zmiany programu 500 plus przytoczyła słowa i deklaracje obecnego prezydenta.

- Prezydent podpisał najważniejsze zobowiązanie społeczne. Zobowiązanie, że nie pozwoli, żeby ktokolwiek podniósł rękę na program "Rodzina 500+" bądź wydłużył wiek emerytalny, który z jego inicjatywy został przywrócony - można było usłyszeć od byłej minister. Deklaracja ta padła z ust Andrzeja Dudy w programie Polsat News, w której prezydent co prawda nie przewiduje zmian w programie świadczeń, ale może zaapelować do osób, które nie potrzebują pieniędzy ze świadczeń, aby na pewien czas z niego zrezygnowały. Pani Rafalska nie mogła znieść, że wielu posłów opozycji krytykuje Andrzeja Dudę, który wprowadził tak ważną pomoc dla polskich rodzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Wirusolog alarmuje, w dobie koronawirusa wszyscy zapominają o innym niebezpieczeństwie. Nie można go lekceważyć

2. Lista wycofanych produktów ze sprzedaży przez GIS. Masz je w domu? Lepiej je wyrzuć

Dostało się szczególnie innemu kandydatowi na prezydenta

W czasie konferencji padło wiele ciężkich słów, a kwota przedstawiona przez Elżbietę Rafalską może oburzyć wielu Polaków, którzy na własną rękę starają się pomóc szpitalom, kupując im środki ochrony. W związku z negatywnymi komentarzami względem partii rządzącej do tablicy wywołany został szczególnie jeden polityk.

- (...) to jeden z kandydatów na prezydenta, były minister Władysław Kosiniak-Kamysz wydłużał wiek emerytalny - zaznaczono na konferencji sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Picie kawy z rana wcale nie jest takim dobrym pomysłem. Zwłaszcza na pusty żołądek
  2. Tak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłość
  3. Dramat w rodzinie Łukasza Szumowskiego. Najbliższa mu osoba jest bardzo chora
  4. Rząd wprowadził nowe zasady ws. pogrzebów w Polsce. Zupełnie nowy limit
  5. Nowe epicentrum zakażeń. WHO podało najnowsze dane
  6. Nie pomyl się. Sok z kiszonej, a nie kwaszonej kapusty pomaga wszystkim kobietom w ważnych sprawach

Źródło: Bankier

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News