Nieoficjalne: Wiceminister zapowiedział podwyżkę 500+. Padła konkretna, wyższa kwota
.
Aneta Wasilewska - 22 Stycznia 2020

Nieoficjalne: Wiceminister zapowiedział podwyżkę 500+. Padła konkretna, wyższa kwota

500 plus zostanie zwiększone? Zgodnie z nieoficjalną wypowiedzią wiceministra świadczenia 500 plus miałoby wzrosnąć. Podał nawet konkretną, wyższą kwotę, która miałaby trafić do portfeli Polaków.

Właśnie pojawiły się nieoficjalne wiadomości, które mogą sprawić, że wiele osób się ucieszy. Wiceminister zapowiedział, że świadczenie 500 plus zostanie podniesione. Padły konkretne obietnice, dotyczące konkretnej kwoty. O ile więcej pieniędzy może trafić do kieszeni Polaków?

makijażMa 78 lat i sama robi sobie makijaż. Wygląda o kilkadziesiąt lat młodziej, niesamowiteCzytaj dalej

500 plus ma wzrosnąć do 600 plus

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed, uchylił właśnie rąbka tajemnicy. Zmiana może sprawić, że wielu Polaków będzie mogło otrzymać więcej pieniędzy. Polityk nieoficjalnie zapowiedział, że świadczenie 500 plus wzrośnie do kwoty 600 zł.

Czyżby polski Rząd przygotowywał waloryzację świadczeń 500 plus? Okazuje się, że jeśli obietnice Stanisława Szweda znajdą pokrycie w rzeczywistości, sytuacja wielu rodzin może ulec poprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

RosółRobisz rosół na drobiowym mięsie? Popełniasz ogromny błąd, kucharze ostrzegająCzytaj dalej

Kiedy miałoby wzrosnąć świadczenie 500 plus?

Konkretne kwoty padły, ale nie wiadomo, ile Polacy musieliby poczekać na wprowadzenie podwyższonych świadczeń 500 plus. Minister jednak uchylił rąbka tajemnicy w ostatnim z wywiadów.

- Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym - wyznał minister.

Cierpliwość nie jest domeną Polaków, którzy już dziś muszą się zmagać z wszechobecnymi podwyżkami cen za rachunki i i usługi. Wzrost cen sprawił, że duży odsetek społeczeństwa będzie się zmagał z dziurami w domowym budżecie, czyżby szansą na uratowanie portfeli Polaków miałby być wzrost wypłaty świadczeń 500 plus?

Polacy liczą na możliwie najszybsze wprowadzenie wzrostu świadczenia z kwoty 500 do 600 zł.

- Byłoby ono potrzebne ze względu na rosnące ceny towarów i usług – zaznacza Marek Zuber. - Dla mnie, mamy trzech chłopców, to oznaczałoby trzysta złotych więcej w budżecie domowym. Kibicuję pomysłowi z 600 plus - wyznaje pani Anna Trybus, matka trójki dzieci.

Dzisiaj grzeje:

1. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia

2.
Przepowiednia św. Malachiasza właśnie się spełnia? Ostatnie słowa papieża Franciszka mają ją potwierdzać

Oficjalne wypowiedz ministra nie została, jak dotąd, potwierdzona. Polacy mają nadzieję, że nie będą to słowa rzucone na wiatr, a wiążąca obietnica, która chociaż w minimalnym stopniu przyczyni się do poprawy ich sytuacji materialnej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rodzice dostaną dodatkowe pieniądze. Muszą wypłacić je gminy
  3. Na twarzy pojawił się jej nowotwór. Powód? Duża część kobiet robi to regularnie
  4. Zaskakujące zdjęcie Rydzyka z młodości. Miał narzeczoną?
  5. Królowa życia w szpitalu psychiatrycznym? W końcu musiało nastąpić, Jacek stracił cierpliwość

DziewczynaGdy ludzie widzą ją na ulicy, natychmiast odwracają wzrok. Jej wygląd jest przerażającyCzytaj dalej

źródło: wp

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News