500 plus dla przedsiębiorców. Kolejne obietnice PiS przed wyborami

500 plus dla przedsiębiorców. Kolejne obietnice PiS przed wyborami Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Kolejne 500 plus to nowa obietnica Prawa i Sprawiedliwości przed zbliżającymi się wyborami. Podczas konwencji partii rządzącej w Katowicach, premier Mateusz Morawiecki podpisał symboliczny pakt dla przedsiębiorców.

500 plus tym razem nie będzie dotyczyło rodzin z dziećmi, a przedsiębiorców. Podczas konwencji premier w swoim wystąpieniu powiedział, że razem z partią Prawo i Sprawiedliwość chcą udowodnić, że potrafią rządzić nawet w trudnych okolicznościach. Nowe założenia PiS mają ułatwić życie przedsiębiorcom.

500 plus dla małych i średnich firm

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ważne decyzje dla przedsiębiorców. Już niedługo małe i średnie firmy o przychodach do 10 tys. i dochodach do 6 tys. zł miesięcznie, będą mogły liczyć na ulgę w wysokości 500 zł w płatności na ZUS. Premier stwierdził, że podstawą dobrego rozwoju musi być aktywne państwo pomagające słabszym:

- Państwo to nie jest nocny stróż, jak nam wmawiano przez 25 lat. Nocny stróż przysnął. Solidarne państwo to droga ku przyszłości. Często mówiliśmy, że gospodarka jest twarzą naszego sukcesu. Ale to połowa prawdy. Bo to nie tylko silna gospodarka, ale i silne rodziny muszą być twarzą rzeczywistego rozwoju - wyjaśnił Morawiecki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przedstawiony pakt dla przedsiębiorców zawiera również zryczałtowany ZUS, który ma pozostać na takim samym poziomie jak dotychczas dla wszystkich przedsiębiorców o przychodach wyższych niż 10 tys. zł miesięcznie. Ponadto prosty PIT (ryczałt do 2 mln euro), CIT oscylujący na poziomie 9% do 2 mln euro przychodów oraz 1 mld zł, który ma zostać przeznaczony na program wsparcia inwestycji strategicznych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

- Odkładamy do lamusa ten mit, że kapitał nie ma narodowości. Ważne jest to, by wszyscy Polacy zarabiali godnie, dlatego będziemy kontynuować naszą rewolucję godności - stwierdził premier. 

Na konwencji premier odniósł się również do głosów opozycji:

- Neoliberałowie spod znaku pana Balcerowicza, Schetyny i pani Kidawy-Błońskiej mówią nam, że podnoszenie płacy minimalnej jest szkodliwe. Takie głosy dochodzą z obozu liberałów, którzy czytają swoje pożółkłe karteczki sprzed 20 lat. My wiemy jak ważne jest podnoszenie płacy minimalnej i wszystkich płac - podsumował Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Mandat na grzybobraniu. Straż leśna zażąda 500 złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

źródło: Onet

Następny artykuł