Duda w programie na żywo powiedział niepokojące słowa ws. 500 plus. Ręce opadają

Duda w programie na żywo powiedział niepokojące słowa ws. 500 plus. Ręce opadają Źródło: pikio.pl

500 plus: W programie na żywo z udziałem prezydenta, Andrzeja Dudy padły wyjątkowo niepokojące słowa. Wiadomo już, jaki jest priorytet prezydenta i gdzie pieniądze z budżetu państwa, będą trafiać w pierwszej kolejności. Wielu Polaków po usłyszeniu takich słów, może złapać się za głowy.

Temat 500 plus został poruszony w programie "Gość Wydarzeń", gdzie wystąpił Andrzej Duda. Słowa, które zostały wypowiedziane przez prezydenta, mogą budzić niepokój osób, które pobierają świadczenia, ale nie tylko. 

500 plus: Andrzej Duda komentuje wypłaty świadczeń

W pewnym momencie padło pytanie redaktora o program 500 plus. Nikt nie mógł się spodziewać, że te kilka teoretycznie niewinnych słów doprowadzi do takich emocji w programie nie żywo. Prezydent po raz kolejny dzisiaj potwierdził, że póki będzie sprawował swój urząd, 500 plus nie zostanie w żaden sposób ograniczone. Ciągnięty za język powiedział jednak o wiele więcej, być może nawet za dużo.

Przede wszystkim stwierdził, że jeśli trzeba będzie decydować, na co powinny pójść pieniądze z budżetu państwa, w pierwszej kolejności wybierze 500 plus. Zapytany, czy w takim razie zrezygnowałby z dotacji na CPK, czy przekop kanału na Mierzei Wiślanej, Andrzej Duda potwierdził, że 500 plus miałoby w takim wypadku priorytet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

500 plus jest priorytetem Andrzeja Dudy 

Zgodnie z zapewnieniami, które pojawiły się w programie, wypłata świadczeń 500 plus jest priorytetem dla Andrzeja Dudy. Prezydent w programie stwierdził także, że w dobie ewentualnego kryzysy może na forum publicznym apelować do Polaków, by osoby, które poradzą sobie z utrzymaniem bez wypłat 500 plus, nie pobierały świadczeń. Jednakże dodał, że nikogo nie będzie zmuszać, by rezygnować z pobierania świadczenia 500 plus. 

Andrzej Duda utrzymuje się przy stwierdzeniu, że rodzina i jej wsparcie jest najważniejsza, a program 500 plus właśnie tak działa. W obecnej sytuacji wywołanej koronawirusem, kiedy tak ważne jest, by pieniądze w pierwszej kolejności trafiały do służby zdrowia, słowa prezydenta mogą budzić niepokój. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki w sesji na żywo odpowiedział na pytanie dręczące miliony Polaków. W końcu poznaliśmy prawdę

2. Latami trzymała synów w piwnicy, ale nie to było najgorsze. W końcu Dominik nie wytrzymał

Kryzys gospodarczy w Polsce ze względu na wypłaty trzynastek i świadczeń 500 plus w dobie walki z COVID-19 jest nieunikniony, o czym od dawna informują ekonomiści. Przygotowany został specjalny alert gospodarczy, w którym jednoznacznie zostało stwierdzone, że wypłaty 500 plus i dodatkowych emerytur, dziś powinny zejść na drugi plan. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fala nienawiści wobec lekarzy i pielęgniarek. Czy tak powinna wyglądać wdzięczność za walkę z koronawirusem?
  2. Anna Lewandowska chce przerwać piekło tysięcy Polek. "Serce mi pęka, reagujmy"
  3. Dramat w rodzinie Łukasza Szumowskiego. Najbliższa mu osoba jest bardzo chora
  4. Rząd wprowadził nowe zasady ws. pogrzebów w Polsce. Zupełnie nowy limit
  5. Nowe epicentrum zakażeń. WHO podało najnowsze dane
  6. Nagła, kontrowersyjna decyzja właściciela Biedronki. Polacy przecierają oczy, zadziwiające zmiany ogłoszono niespodziewanie

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News