500 plus zagrożone opóźnienia
Pixabay klimkin
Joanna Szwalikowska - 19 Października 2020

Ogromne problemy z 500 plus. Brak wypłat i opóźnienia w czerwonych i żółtych strefach, co robić?

500 plus od ponad roku jest świadczeniem rodzinnym, które przysługuje na każde dziecko bez względu na to, jakie dochody pobierają jego rodzice. Niestety, jak się okazuje, czerwone strefy wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa, mogą mieć fatalny wpływ na program socjalny. Wiemy, co zrobić, by uniknąć kłopotów.

Pandemia koronawirusa wraz z rozpoczęciem jesieni znacznie przybrała na sile. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest na tyle poważna, że cały kraj został objęty strefą żółtą, z kolei w czerwonej znalazły się aż 152 powiaty oraz duże miasta. W tych miejscach pobieranie świadczenia 500 plus może być nieco utrudnione ze względu na związane ze strefami obostrzenia. W jaki sposób uniknąć problemów?

Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

Opóźnienia w wypłatach 500 plus w czerwonych strefach

Program Rodzina 500 plus na ten moment przysługuje na każde dziecko bez kryterium dochodowego. Aby móc każdego miesiąca otrzymywać wypłatę świadczenia, należy wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. Kolejnym krokiem jest pilnowanie okresu rozliczeniowego, by utrzymać ciągłość wypłat. Wprowadzenie stref czerwonych oraz żółtych może mieć jednak negatywnie wpłynąć na możliwość ich otrzymania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Zarówno w czerwonych, jak i żółtych strefach wprowadzone zostały ograniczenia, wpływające między innymi na pracę placówek pocztowych oraz urzędów. Możliwość złożenia wniosku w formie tradycyjnej może więc być znacznie utrudnione. Niewykluczone, że będziemy musieli stać w gigantycznych kolejkach. Jeżeli placówka zostanie natomiast zamknięta, stanie się to niemożliwe.

Należy również pamiętać o tym, że z możliwości złożenia wniosku w placówce pocztowej jesteśmy wykluczeni w godzinach od 10 do 12 z powodu wprowadzenia specjalnych godzin dla seniorów. Sposobem na to, by uniknąć kłopotów może być dla rodziców skorzystanie z możliwości złożenia wniosku w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, platformę ePUAP czy emp@tia.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Jeżeli czerwone oraz żółte strefy pozostaną obowiązujące w przyszłym toku, problem z 500 plus będzie dotyczył o wiele większej liczby osób, ponieważ rozszerzy się o te, które pobierają świadczenie obecnie. W przyszłym roku kończy się okres rozliczeniowy, dlatego konieczne będzie złożenie nowych wniosków. Będzie je można składać jednak o wiele wcześniej niż do tej pory, bo już od 1 lutego 2021 (drogą elektroniczną). Możliwość złożenia wniosku drogą tradycyjną pojawi się 1 kwietnia 2021 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 10-letni niechciany bokser miał zostać uśpiony. Pies ze smutku nawet nie chciał patrzeć na ludzi
  2. Skandal w sprawie Roberta Lewandowskiego. Znowu go pominęli, France Football jest bezlitosne, Polak bez nagrody
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. To już pewne, naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Butelki dla dzieci mogą być niebezpieczne
  7. Pyszna obiadowa surówka z kapusty pekińskiej w zaledwie kilka minut. Zachwyty całej rodziny - gwarantowane
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News