Przyjęto nowe 500 plus. Wiadomo, kto dostanie pieniądze

Przyjęto nowe 500 plus. Wiadomo, kto dostanie pieniądze

500 plus początkowo obejmowało jedynie rodziny z dwójką, lub większą ilością dzieci. Jednak teraz program przeszedł wiele poważnych zmian, a także objął kolejne grupy społeczne. Sejm właśnie uchwalił najnowszy program socjalny, który zapewnia comiesięczne świadczenie w wysokości 500 złotych kolejnej grupie społecznej.

500 plus ma równie dużo zwolenników, jak i przeciwników i to od momentu ogłoszenia tego projektu podczas wyborów w 2015 roku. Wiele osób podejrzewało, że zakończy on się tak samo, jak dziesiątki innych obietnic wyborczych, jednak nie da się ukryć, że PiS ostatecznie swojej obietnicy dotrzymał. Chociaż dotarcie do tego zajęło partii sporo czasu, ponieważ podczas wyborów obiecano, że projekt obejmie wszystkie dzieci.

Jednak teraz Sejm aż huczy od najnowszego projektu spod szyldu polityki socjalnej rządu PiS. Chodzi dokładniej o zupełnie nowe 500 plus, trafiające do osób niepełnosprawnych.

Rząd wprowadza nowe 500 plus

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie odbił się bardzo szerokim echem w polskich mediach. Jednak od tamtych wydarzeń minął już ponad rok, a niestety protestującym nie udało się wywalczyć tego, co zakładali. Chociaż nie można powiedzieć, że rząd w tej sprawie nie robi absolutnie nic.

Sejm właśnie przegłosował wprowadzenie zupełnie nowego 500 plus, które skierowane jest właśnie do osób, które są niezdolne do podjęcia pracy, ani samodzielnej egzystencji. W całym głosowaniu brało udział 430 posłów i jednie dwóch z nich głosowało przeciw temu projektowi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktualnie pracuje nad nim Senat, jednak jest to już praktycznie pewne, że niebawem ruszy kolejny projekt 500 plus. O samym świadczeniu było już mówione wcześniej i osoby biorące udział w zeszłorocznym proteście dosyć negatywnie zareagowały na ten pomysł rządu. Pod krytykę został poddany głównie warunek finansowy, który trzeba spełnić, aby zostać beneficjentem tego projektu.

Chodzi dokładnie o to, że osoba ubiegająca się o przyznanie nowego 500 plus nie może pobierać innych świadczeń o wartości większej niż 1100 złotych. Szczególnie Iwona Hartwich głośno mówiła o swoim niezadowoleniu względem świadczenia obiecanego przez Mateusza Morawieckiego. Według niej kwota 1600 złotych, czyli już ta z najnowszym dodatkiem, jest stanowczo za niska, aby osoba pełnoletnia niepełnosprawna mogła się za nią utrzymać.

 - Uznano, że kwota 1600, czyli już z tym dodatkiem 500 złotych, to jest kwota wystarczająca na życie dla osoby niepełnosprawnej. Może przypomnę, że te osoby nie mają asystenta, a asystent dzisiaj to jest kwota mniej więcej dwa tysiące złotych, godzina rehabilitacji to jest od 100 do 120 złotych - mówiła Iwona Hartwich.

  1. Uwielbiana aktorka była katowana przez partnera. Po jednym z pobić straciła słuch w jednym uchu. Przerażające fakty
  2. Córka Danuty Wałęsy przesadziła. To, co robiła przeszło najśmielsze oczekiwania. Potem zniknęła
  3. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie
  5. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  6. Są zeznania matki Dawidka!

źródło: Wprost

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu