500 plus dla kolejnej grupy osób! To już niedługo

500 plus dla kolejnej grupy osób! To już niedługo Źródło: screen youtube.com/TVP Info

500 plus cały czas się rozwija i co jakiś czas słyszymy o kolejnych zmianach w tym projekcie. Teraz premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że jak najszybciej chce, aby projekt objął kolejną grupę osób, co z pewnością spodoba się wielu Polakom.

500 plus już niedługo ma być wypłacane również na pierwsze dziecko, a jeszcze nie tak dawno słyszeliśmy głosy, że projekt w przyszłości ma objąć również osoby powyżej 18 roku życia, co bez wątpienia wspomogłoby chociażby licealistów czy potrzebujących studentów. Jak na razie projekt ten nieco ucichł, teraz pojawiła się jednak inna, dobra dla Polaków informacja.

Podczas swojego wystąpienia po zgromadzeniu Rady Ministrów, Morawiecki zapowiedział coś, na co Polacy czekali już od dawna. Wygląda na to, że jeszcze przed jesiennymi wyborami kolejna grupa społeczeństwa będzie mogła korzystać z nowego dofinansowania ze strony państwa.

Będzie nowe 500 plus

Bez wątpienia wiele osób pamięta jeszcze zeszłoroczny protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który trwał aż 40 dni. Wtedy to właśnie protestujący starali się o dodatek w wysokości 500 złotych dla osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie pracować, a co za tym idzie, w życiu codziennym często są bezpośrednio zależne od innych osób.

Niestety wtedy usłyszeliśmy, że rząd nie dysponuje takimi środkami, ale wygląda na to, że ten rok wystarczył, aby PiS wraz z Mateuszem Morawieckim na czele rządu zmienił zadnie. Podczas swojego wystąpienia, premier zaznaczył, że chciałby, aby jak najszybciej zatwierdzono właśnie taką ustawę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Przygotowaliśmy ustawę, która ma zapewnić dodatkowe wsparcie dla osób, które skończyły 18. rok życia, które nie mają emerytury, które są całkowicie pozbawione możliwości samodzielnego funkcjonowania -  mówił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

500 plus dla niepełnosprawnych jeszcze w tym roku?

Możliwe, że taka ustawa zostałaby oddana pod głosowanie jeszcze we wrześniu, co doskonale sprawdziłoby się podczas kampanii wyborczej. Jednak jak na razie brak jakichkolwiek informacji odnośnie do tego, czy nowe 500 plus będzie dla każdej osoby niepełnosprawnej po 18 roku życia, która jest niezdolna do podjęcia pracy, czy też może będą na to nałożone jakieś dodatkowe obostrzenia.

 - Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, w której jak najszybciej, być może jeszcze we wrześniu lub na początku października (…) przyjęte zostały odpowiednie regulacje prawne i żeby można było rozpocząć wypłaty dla tych osób, które są najbardziej pokrzywdzone przez los, przez stopień swojej niepełnosprawności  - dodaje.

Takie świadczenie z pewnością pomogłoby wielu Polakom, pozostaje jednak czekać na ostateczną decyzję rządu i formę ustawy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Groźna prognoza pogody. Od jutra kolejne ocieplenie, burze i trąby powietrzne
  2. Mikołaj Roznerski pobił się z mężem Kasi Warnke. Wszystko zostało nagrane
  3. TVP: Decyzja o odłączeniu Szymona od aparatury została podjęta wbrew rodzicom
  4. Straszne wiadomości. Nie tylko 10-letnia Kristina i mały Szymon, kolejna śmierć wstrząsnęła Polską

źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News