Kolejne zmiany w 500 plus. Wiemy, kto na nich najbardziej zyska

Kolejne zmiany w 500 plus. Wiemy, kto na nich najbardziej zyska

500 plus zostanie rozszerzone o kolejny szczególny przypadek. Zmiany w przyznawaniu świadczenia będą wyjątkowo korzystne dla jednej z grup społecznych. To ona otrzymają więcej od innych beneficjentów prorodzinnego programu socjalnego.

500 plus jest wychwalanym przez miliony Polaków świadczeniem pieniężnym dla rodzin i zrealizowaną obietnicą wyborczą obecnie rządzącej partii. W tym roku zasady jego wypłacania zostały zmienione. Początkowo comiesięczne 500 złotych przysługiwało jedynie rodzinom wielodzietnym, od lipca 2019 jest wypłacane już na wszystkie dzieci. Politycy zapowiadają kolejne zmiany w wypłacaniu świadczenia. 

500 plus sztandarowym projektem obozu władzy

Program Rodzina 500 plus zbiera pozytywne komentarze jego beneficjentów. Dla partii rządzącej jest czymś więcej niż udanym PR-owym pomysłem - dowodem na rzadkie w polityce spełnienie obietnic wyborczych, który zagwarantował PiS-owi zaufanie milionów. Nic więc dziwnego, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego raz po raz powraca do wdrożonego przez siebie projektu, oferując pomoc finansową coraz szerszym grupom. Nad pomysłem rozszerzenia świadczenia pracuje sztab ekspertów.

- Program Rodzina 500 plus to rzeczywiście wielki sukces. To program, który całkowicie odmienił sposób rozumienia polityki społecznej, rodzinnej w Polsce. A co najważniejsze, odmienił życie polskich rodzin, realnie poprawił sytuację rodzin z dziećmi, szczególnie rodzin wielodzietnych, które wcześniej były lekceważone, traktowane czasem jak patologia - pochwalił świadczenie Stanisław Szwed, wiceminister MRPiPS z partii, która wprowadziła 500 plus. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rozszerzone 500 plus

PR-owy sukces wypłacanego z inicjatywy PiS-u świadczenia skłonił pozostałe partie do przedwyborczego przerzucania się propozycjami kolejnych zasiłków. Padają propozycje wprowadzenia wypłat dla studentów czy zwiększenia kwoty obecnego dodatku na dzieci. Również zarządzane przez polityków PiS-u Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej deklaruje chęć rozszerzenia świadczenia. Według słów przedstawicieli urzędu na większe pieniądze mogliby liczyć samotnie wychowujący dzieci i rodziny wielodzietne, do których w pierwszej kolejności kierowano program. Ministerstwo zaznacza jednak, że wprowadzenie wyższych kwot pieniężnego dodatku zależy od kondycji budżetu.

Dzisiaj grzeje: 1.. Legendarna piosenkarka była molestowana przez kuzynkę. Nigdy nie poradziła sobie z traumą. Prawda wyszła po latach

2. Pies wyczuł, że jego pan umiera. Zachował się w niemal ludzki sposób, wyraz jego oczu mówi wszystko

- Jestem ostrożny w takich ocenach, ponieważ nie chciałbym, żeby moje słowa zostały wzięte za deklarację i stanowisko całego rządu. Odpowiem w ten sposób - zależy nam na tym, by Polacy realnie odczuwali poprawę kondycji polskiej gospodarki, również we własnej kieszeni. [...] Nie obiecujemy czegoś przed wyborami tylko po to, by chwilę później ogłosić - jednak nie ma pieniędzy, nie zrobimy tego. Jesteśmy wiarygodni - zaznaczył Stanisław Szwed w wywiadzie dla "Super Biznesu". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ 
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Agnieszka Woźniak-Starak uczci pamięć męża w wyjątkowych okolicznościach. Nie mogła wybrać lepszego momentu
  4. Takich pląsów Magdy Gessler świat jeszcze nie widział. Mamy nagranie
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

źródło: superbiz

Następny artykuł