Będzie 500 plus dla niepełnosprawnych. Znana już data wypłaty pierwszego świadczenia

Będzie 500 plus dla niepełnosprawnych. Znana już data wypłaty pierwszego świadczenia Źródło: Pixabay - gosiak1980

500 plus stało się jednym z najbardziej popularnych świadczeń pobieranych przez Polaków. Obywatele wciąż liczą na rozszerzenie znanego projektu o kolejne osoby. Już niebawem doczekają się tego niepełnosprawni.

500 plus z początku było oceniane jako bardzo kontrowersyjny projekt Prawa i Sprawiedliwości, który nie podobał się wielu Polakom, jednak z czasem nastroje w społeczeństwie zupełnie się odmieniły. Polacy docenili szybkie i skuteczne wprowadzenie w życie nowej ustawy, dzięki której miliony Polaków mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.

Niektóre partie chciały likwidować świadczenie, by teraz popierać je i domagać się wręcz rozszerzenia go na kolejne osoby. Niedawno wprowadzono rozszerzenie projektu na pierwsze dziecko, a teraz dowiedzieliśmy się, że pieniądze otrzymają również niepełnosprawni. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że doczekamy się tego już bardzo niedługo. Polacy nie kryją radości z powodu wprowadzenia zmian w ustawie, które pomogą najbardziej potrzebującym osobom.

500 plus również dla niepełnosprawnych. Wiadomo, od kiedy

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że projekt 500 plus zostanie rozszerzony po to, by korzystać z niego mogły kolejne osoby. Wiele wskazuje na to, że niebawem otrzymają go niepełnosprawni, co zapowiedział jeden z najbardziej znanych ministrów. Zgodnie z jego słowami może dojść do tego już w najbliższych miesiącach, co z pewnością bardzo ucieszy zwłaszcza tych, którzy od dawna domagali się rozszerzenia projektu ustawy.

- Chcielibyśmy, żeby ten program zadziałał od września, najpóźniej od października. Tutaj tych pieniędzy na ten rok wystarczy, w przyszłym roku to będzie pełny wymiar - powiedział Jacek Sasin, odpowiadając na pytania wielu Polaków dotyczące zmiany w ustawie 500 plus. 

500 plus doczeka się zmian

Wiadomości te z pewnością ucieszą osoby, które wymagają pieniędzy na opiekę dla osób niepełnosprawnych. Jak się dowiedzieliśmy, pieniądze na świadczenie mają podchodzić z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, a także z podatku od sprzedaży detalicznej. Kwota może wynosić około 1,5 mld złotych, a więc stanowić będzie pewne wyzwanie dla budżetu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przedstawiciele rządu mówią, że z pewnością wprowadzenie zmian w 500 plus, które posłużą najbardziej potrzebującym, nie będzie zagrożeniem dla polskiego budżetu, choć niektórzy cicho wyrażają swoje obawy w związku z przeznaczeniem kolejnych pieniędzy na słynny projekt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha zdębiała, gdy zobaczyła tę wiadomość. Mężczyzna zaoferował jej MAJĄTEK za 3h igraszek. Nie uwierzycie, co zrobiła!
  2. Zdębiejecie, jak zobaczycie PAŁAC, w którym mieszka Danuta Holecka! Takich luksusów nie ma nawet Marta Kaczyńska!
  3. Papież Franciszek pozbawi Jana Pawła II świętości? "Dewojtylizuje kościół"
  4. Wszyscy znali ją jako babkę Kiepską. Zdjęcie aktorki z młodości odbiera mowę
  5. Setki tysięcy emerytów nie dostaną 1100 złotych. Rząd chciał to przemilczeć
  6. Skandal rozrywa Wielką Brytanię. Książę jest gejem?!

źródło: Business Insider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News