500 plus zlikwidowan
Pixabay pasja1000
Mateusz Sidorek - 16 Maja 2020

Czy program 500 plus powinien być zlikwidowany?

Program Rodzina 500 plus przyniósł obecnej partii rządzącej duże poparcie. Dzięki niemu wiele rodzin po spełnieniu odpowiednich warunków może ubiegać się o dodatkowe świadczenia na dzieci. Rządowy projekt wywołał jednak spore kontrowersje i temat ten regularnie pojawia się w debacie społecznej. Część osób uważa, że powinien on zostać zlikwidowany.

Nie jest tajemnicą, że program Rodzina 500 plus pochłania wiele pieniędzy z państwowego budżetu. Budzi to wiele kontrowersji wśród wyborców, którzy uważają, że Polska nie jest krajem na tyle rozwiniętym gospodarczo, aby umożliwiać pobieranie takich świadczeń. Niektóre osoby zwracają także uwagę na fakt, że program nie jest odpowiednio monitorowany.

Przez brak kontroli część pieniędzy przeznaczana na 500 plus - pobieranych z kieszeni podatników - nie zostaje wydana zgodnie z zaleceniami, a nawet może doprowadzać do pogłębiania się patologii w rodzinach najuboższych, szczególnie dysfunkcyjnych. Obecnie pojawiły się też dodatkowe okoliczności. Eksperci w związku z podjętymi krokami w walce z pandemią, spodziewają się nadejścia głębokiego kryzysu ekonomicznego. Czy waszym zdaniem projekt Rodzina 500 plus powinien być kontynuowany?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News