Było 500 plus, teraz wprowadzane jest 500 minus? Tysiące Polaków mogą na tym stracić

Było 500 plus, teraz wprowadzane jest 500 minus? Tysiące Polaków mogą na tym stracić Źródło: ,

500 plus sprawiło, że do kieszeni najbiedniejszych Polaków trafiły dodatkowe pieniądze. Dziś polski rząd ma nowy pomysł i chce wprowadzić 500 minus. Kto może najbardziej stracić na decyzji polityków?

500 plus było programem, który miał spowodować, że do najbardziej potrzebujących Polaków trafią dodatkowe środki. Okazało się, że 500 plus na dziecko było strzałem w dziesiątkę, więc politycy postanowili wręczać dodatkowe pieniądze kolejnym potrzebującym. Z programu 500 plus mieli też skorzystać niepełnosprawni i emeryci. Pojawia się pytanie, kto w takim razie straci na programie 500 plus?

Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus

Na programie 500 plus skorzystało wiele rodzin z dziećmi. Okazuje się jednak, że politycy idą za ciosem i chcą wprowadzić 500 minus, tak aby Polacy, którzy dorabiają poza etatem, tracili pieniądze. W jaki sposób rząd chce sprawić, że z kieszeni dorabiających poza etatem zniknie 500 zł? Zgodnie z pomysłem wystarczy oskładkować umowy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiany zakładają zupełnie inne odprowadzanie składek z umowy zlecenia. Do teraz osoba, która pracowała poza etatem na dodatkową umowę zlecenie, nie musiała płacić ZUS od tej umowy. W związku z planowanymi zmianami to właśnie miałoby się zmienić, powodując, że składki ZUS w przypadku dwóch umów odprowadzane byłyby dwukrotnie. 

500 plus i 500 minus wyrówna rachunek

Wprowadzone w ten sposób zmiany mają doprowadzić do tego, że po wypłatach związanych z programami 500 plus nie zabraknie pieniędzy w budżecie. Łatanie w ten sposób dziury miałoby doprowadzić do zwiększenia wpływów o około 3 mld zł rocznie. 

Dzisiaj grzeje: 1.Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Zmiany mają zostać wprowadzone w 2020 roku. Póki co jednak nie ma oficjalnej decyzji o tym, że umowy zlecenia zostaną ozusowane. Osoby, które dodatkowo świadczą usługi na umowy zlecenia, powinny kontrolować zmiany w prawie, by nie zostać pozbawionym dochodów, na które tak bardzo liczą. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Nieoczekiwane oświadczenie Magdy z Pięknych i Młodych. Jedna ze stron skłamała i wprowadzała w błąd?
  4. Oprócz 13. i 14., emerytury mogą być jeszcze wyższe. Wystarczy spełnić jeden warunek
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

źródło: biznesinfo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News