500 plus wstrzymane przez epidemię? Morawiecki postawił sprawę jasno

500 plus wstrzymane przez epidemię? Morawiecki postawił sprawę jasno Źródło: pixabay _Alicja_

Przyszłość programu 500 plus została opisana przez premiera. Mateusz Morawiecki w konkretny sposób powiedział, jak będzie wyglądało dofinansowanie ze strony państwa w obliczu sytuacji kryzysowej. Polityk apeluje o zachowanie spokoju i podaje szczegółowe zalecenia obywatelom Polski.

Do programu 500 plus odniósł się polski premier. Mateusz Morawiecki ujawnił, jak w najbliższym czasie będzie przebiegał system dofinansowania rodzin. Polityk zwrócił również uwagę na kwestię dotyczącą banków. Teraz nie mamy już żadnych złudzeń.

Wiele rodzin nadal liczy na program 500 plus. Jednak rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa postawiła nasz kraj w sytuacji kryzysowej. Dlatego premier Mateusz Morawiecki zdecydował się ujawnić szczegóły, dotyczące systemu dofinansowania polskich rodzin. Odniósł się także do apeli banków i sposobu dokonywania płatności. Morawiecki w tej kwestii nie pozostawia wątpliwości - powinniśmy korzystać z rozliczenia bezgotówkowego.

Morawiecki powiedział o przyszłości programu 500 plus

To bardzo ważne dla osób, które korzystają z programu 500 plus. Polski premier, Mateusz Morawiecki, ujawnił, że system dofinansowania nie jest zagrożony. Chociaż wielu obywateli obecnie boi się o to, czy nadal będą mogli korzystać z pomocy społecznej, polityk uspokoił mieszkańców naszego kraju. Program wciąż będzie funkcjonował w niezmienionej formie. Odniósł się też do płatności i funkcjonowania banków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Program 500 plus pozostaje bez zmian, mimo szczególnej sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kraj. Potrzebujące rodziny wciąż mogą liczyć na pomoc finansową ze strony państwa. Potwierdził to premier, Mateusz Morawiecki. Jednakże premier podkreślił, że powinniśmy dokonywać płatności za pomocą kart lub przelewów. Wypłacanie gotówki z banków jedynie pogorszy sytuację krajowej gospodarki.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Rodziny bojące się o działanie programu 500 plus mogą pozostać spokojne. Dofinansowanie nadal powinno działać sprawnie. Premier zaapelował o zaprzestanie paniki, która nie służy prawidłowemu funkcjonowaniu społeczeństwa. Zaleca się jednak zachowanie odpowiednich środków ostrożności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News