Platforma zlikwiduje 500 plus? Ostateczny komentarz lidera partii

Platforma zlikwiduje 500 plus? Ostateczny komentarz lidera partii Źródło: Pixabay/BeatriceBB

500 plus to program niezwykle popularny wśród polskiego społeczeństwa. Uznaje się go za sztandarowy prorodzinny projekt rządu PiS, dzięki któremu partia zyskała wielu zwolenników. Politycy PO niezbyt pochlebnie wypowiadali się na temat tych świadczeń. Lider partii ostatecznie wypowiedział się na temat pomysłu likwidacji 500 plus.

500 plus to sztandarowy program polityki rządu PiS. Projekt ten cieszy się ogromnym uznaniem i społeczeństwo polskie bardzo chętnie z niego korzysta. Ten entuzjazm od zawsze nie podobał się reprezentantom PO, którzy mieli wiele obiekcji co do tych świadczeń. Lider tej partii wystosował komentarz dotyczący pomysłu likwidacji 500 plus. 

500 plus nie podoba się PO

500 plus zostało wprowadzone w 2016 roku, a od 1 lipca tego roku, działa ono na nowych zasadach. Przede wszystkim zmiana dotyczy zlikwidowania kryterium dochodowego, dzięki czemu jeszcze więcej rodziców może ubiegać się o te pieniądze. 

Według polityków PO te świadczenia mają wiele wad, które sprawiają że wprowadzenie ich powoduje również wiele szkód dla budżetu państwa. Lider PO, Grzegorz Schetyna, wypowiedział się na ten temat i jasno określił swój stosunek do pomysłu likwidacji tego projektu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Schetyna wyraża swoje zdanie na temat 500 plus

Grzegorz Schetyna zdecydował się wyraźnie określić swoje stanowisko w tej sprawie. Stwierdził, że oczywiście świadczenia społeczne są bardzo ważne i nie można z nich zrezygnować. Wyraził natomiast pewne obawy związane z budżetem państwa. Według niego rząd PiS prowadzi politykę finansową bardzo lekkomyślnie i nierozważnie. Pojawiły się nawet takie określenia jak "szastanie pieniędzmi na lewo i prawo", a także sformułowanie "worek bez dna". 

Uważa również, że programy tego typu niedługo mogą stać się zupełnie nieefektywne w związku z rosnącymi nieubłaganie cenami w sklepach. 

-(...) z programu "500 plus blisko połowę zjada drożyzna - tłumaczył Grzegorz Schetyna. 

Opowiada się on zatem przeciwko likwidacji 500 plus, ale apeluje również do rządu o rozważne korzystanie z budżetu państwa. Obawia się tego, że nonszalanckie wydawanie pieniędzy przez polityków PiS sprawia, że nie dla wszystkich potrzebujących zabraknie funduszy, a polska gospodarka podupadnie. 

 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Ekspert TVP właśnie potwierdził najgorszą wizję Jackowskiego. Chodzi o "ekstremalne zjawiska pogodowe"
  4. Styliści złapali się za głowy. Tak teraz wygląda 14-letnia Roksana Węgiel, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Mieszkaniec przypadkiem wszystko nagrał. Przełomowy odzew na apel policji ws. zaginionego Dawida
  6. Wszyscy pokochali go za dziecięcą rolę w "Ranczo". Po latach jest takim amantem, że niejedna miłośniczka serialu może stracić dla niego głowę
  7. Polski gwiazdor ciężko raniony nożem, w stanie krytycznym trafił do szpitala. Porażające informacje Polsatu

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News