To już oficjalne i bardzo niesprawiedliwe. Te dzieci nie dostaną 500 plus

To już oficjalne i bardzo niesprawiedliwe. Te dzieci nie dostaną 500 plus Źródło: Pixabay/Cheryl Holt

500 plus od lipca funkcjonuje na nowych zasadach. Teraz jeszcze większa liczba rodziców może ubiegać się o te świadczenia wychowawcze. Jednak nie dla wszystkich te zmiany są korzystne. Wygląda na to, że jest grupa poszkodowana, która nie otrzyma pieniędzy.

500 plus to sztandarowy prorodzinny program PiS, dzięki któremu partia zyskała wielu sympatyków. Wiadomo już, że od lipca tego roku zostały wprowadzone zmiany w przyznawaniu pieniędzy. Wszyscy myśleli, że jest to pozytywna sprawa, ale wygląda na to, że nie dla każdego. Część dzieci być może nie otrzyma pieniędzy.

500 plus nie dla wszystkich

500 plus to świadczenia wychowawcze, które mają zachęcić polskie pary do poszerzania swojej rodziny i wspomóc osoby, których wydatki związane z posiadaniem dzieci przerastają. Od 1 lipca program zaczął działać w poszerzonej formie czyli pieniądze przysługują już także na pierwsze dziecko. 

Niestety istnieją pewne wyjątki, które będą miały utrudniony dostęp do świadczeń. Niektóre dzieci będą w gorszej sytuacji niż inne. Wygląda na to, że 500 plus jednak nie jest programem dla wszystkich, ale tylko dla wybranych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sytuacja dzieci z domów dziecka

Patrząc z tej perspektywy 500 plus jaki się jako wielka niesprawiedliwość. Utrudnioną sytuację mają dzieci, które i tak są poszkodowane przez los, czyli takie, które przebywają na co dzień w klasycznym domu dziecka. Wcześniej w ogóle nie przysługiwały im te świadczenia, bo pieniądze były wypłacane tylko dla podopiecznych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i placówek typu rodzinnego. Teraz to się zmieniło na lepsze, ale nadal nie wszystko zostało uregulowane sprawiedliwie. 

Ubiegać się o świadczenia wychowawcze dla tych dzieci może dyrektor domu dziecka. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia tego wniosku, pieniądze zostaną wypłacone od miesiąca, w którym został on złożony. Z tego wynika, że niestety tym dzieciom nie przysługuje zwyczajowe wyrównanie.  

Jak wiadomo kierownik takiej placówki ma milion innych spraw na głowie i jeżeli chciałby dostać pieniądze na każde dziecko, przebywające w domu dziecka, musiałby złożyć odpowiednio dużo wniosków. Jest to poważna utrudnienie. Niesprawiedliwe wydaje się również to, że właśnie dzieci pokrzywdzone są w gorszej sytuacji, niż te, które przebywają w kochającym domu. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Media martwią się o zdrowie Julii Wieniawy. Jej choroba daje złe znaki
  4. Magda Gessler żąda fortuny od restauracji, w której przeprowadzała "Kuchenne Rewolucje". Ogromne oszustwo
  5. Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Rodzina aktorki właśnie przekazała wiadomość o jej śmierci. "To koniec"

Źródło: FAKT24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News