Co z wypłatami 500 plus w najbliższych dniach? Odpowiadamy

Co z wypłatami 500 plus w najbliższych dniach? Odpowiadamy Źródło: unsplash.com Caleb Woods

500 plus przestanie być w najbliższych dniach wypłacane? Niektórzy mogą się zmartwić, opowiadamy.

Wypłaty 500 plus stanęły pod wielkim znakiem zapytania, a przynajmniej tak uważa spora część społeczeństwa. Nie da się ukryć, że z uwagi na obecną sytuację w kraju zamyka się coraz więcej instytucji. Nic zatem dziwnego, że wątpliwości pojawiły się również w kwestii świadczeń rodzinnych. Teraz wszystko już wiadomo.

500 plus nie będzie wypłacane? 

Stopniowo zamykają się nie tylko lokale rozrywkowe, ale też instytucje takie jak np. banki. Coraz więcej rodzin drży o to, czy koronawirus nie wpłynie na wypłacalność świadczeń. Wokół pojawia się coraz więcej spekulacji i niepotwierdzonych informacji. Jak donosi "Super Express", Polacy nie powinni się niczego obawiać, jednak istnieje kilka wyjątków, których wystąpienie, choć nie jest pewne, jest nadal możliwe. W momencie, gdy rząd zadecyduje o kwarantannie, mieszkańcy nie będą mogli opuszczać swoich domów, a co za tym idzie osoby pobierające 500 plus bezpośrednio z lokalnych ośrodków pomocy społecznej lub urzędów nie będą w stanie udać się po wypłatę świadczenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

By tego uniknąć, warto udać się do OPS i złożyć wniosek o zmianę formy wypłaty pieniędzy poprzez przelew bankowy. Wówczas należy podać jedynie numer konta oraz omówić z pracownikiem wszelkie formalności. Istnieje jednak jeszcze jeden przypadek, w którym rodziny mogą napotkać trudności z pobraniem pieniędzy. Osoby, które po środki wybierają się jedynie do oddziału swojego banku, w przypadku, gdy placówka zostanie zamknięta, nie będą w stanie pobrać 500 plus. Wówczas należy tylko wypłacić środki z bankomatu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Strzały pod szpitalem MSWiA w Warszawie. Chaos, są ranni

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

Warto jednak zaznaczyć, że niepobranie pieniędzy nie równoważy się z ich stratą. Świadczenie zostanie na koncie beneficjenta do momentu, gdy będzie on miał możliwość lub chęć je wypłacić. Zatem osoby pobierające 500 plus nie mają zbytnio powodów do zmartwień. Mimo trudnej sytuacji w kraju nie powinny wystąpić poważniejsze kłopoty ze świadczeniem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom 
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Małysz, Kubacki, Stoch i Żyła potrzebują pilnie pomocy. Proszą premiera i prezydenta
  4. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  5. Smutne wieści o Dawidzie Kubackim. Zapadła ostateczna decyzja
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News