Wiele rodzin może stracić 500 plus. Wszystko przez poważne niedopatrzenie

Wiele rodzin może stracić 500 plus. Wszystko przez poważne niedopatrzenie Źródło: .

Jak się okazuje, 500 plus może nie trafić w tym roku do wielu polskich rodzin. Wszystko przez jedno drobne niedopatrzenie, przez które świadczenie za rok 2019 przepada. Polacy mają powody do oburzenia.

Program 500 plus został wdrożony niedługo po tym, jak PiS wygrał wybory parlamentarne w 2015 roku. Od tego czasu wielodzietne rodziny otrzymywały państwową zapomogę. W tym roku program został rozszerzony o 500 złotych również na pierwsze dziecko. Okazało się jednak, że nie wszyscy w tym roku dostaną świadczenie z powodu koszmarnego niedopatrzenia.

500 plus w tym roku już nie dla wszystkich

Okazuje się, że 31 października minął ostatni termin na złożenie podania o przyznanie świadczenia 500 plus jeszcze w tym roku. Oznacza to, że wnioski złożone od listopada mają bardzo małą szansę na rozpatrzenie jeszcze w tym roku. Nie przewiduje się wypłaty ekwiwalentu za czas oczekiwania na rozpatrzenie.

- Złożenie wniosku o 500 plus w październiku 2019 roku oznacza, że świadczenie zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia - poinformowało ministerstwo.

Na rozpatrzenie złożonych w listopadzie wniosków urzędnicy mają czas aż do końca stycznia. To oznacza, że jest możliwość, że uda się otrzymać pieniądze jeszcze przed końcem 2019 roku, ale nie ma takiej gwarancji, jak w przypadku rodziców, którzy wniosek złożyli w październiku. 

Problemy z wypłacaniem 500 plus. Wiele internautek przyznaje, że nie otrzymało świadczenia

W komentarzach zaczęło wypowiadać się wiele mam, które złożyły wnioski w terminie, ale mimo to wciąż nie zapowiada się, aby otrzymały świadczenie. Jak same przyznają, obecna sytuacja jest naprawdę skandaliczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Złożyłam wniosek na początku lipca i nadal nie otrzymałam żadnych pieniędzy na dziecko... Mąż pracuje za granicą. W Toruniu czeka się nawet dwa lata na rozpatrzenie sprawy... - pisała internautka.

- U mnie to samo. Wniosek przesłany do wojewody i tam pewnie nawet nikt nie ruszył sprawy. Katowice - komentowała inna kobieta.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrol zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

- Ja złożyłam jeszcze w sierpniu i do dzisiejszego dnia nie dostałam pieniędzy po wizycie w urzędzie powiedzieli mi, że ze względu na to, iż mój mąż ma niemiecką umowę (nie składaliśmy papierów na kindergeld) być może dostaniemy dopiero pieniądze w przyszłym roku. Bo wciąż czekamy na odpowiedź od urzędu wojewódzkiego - komentowała kobieta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą dostać po 10 TYS. ZŁ! Warunek jest tylko jeden
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Owczarek niemiecki rzucił się na bezbronną dziewczynkę. 7-latka na widok mamy powiedziała słowa, które zapamiętają na zawsze
  4. Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok
  5. Trafnie przewidziała zamachy na Jana Pawła II i Kennedy'ego. Tuż przed śmiercią powiedziała, co jej zdaniem wydarzy się w 2020 roku

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News