Możesz dostać podwójne, a nawet potrójne 500 plus! Dodatkowe pieniądze dla setek tysięcy dzieci, wiadomo już dla kogo

Możesz dostać podwójne, a nawet potrójne 500 plus! Dodatkowe pieniądze dla setek tysięcy dzieci, wiadomo już dla kogo Źródło: Wikipedia - Kancelaria Premiera

500 plus cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Miliony osób pobierają świadczenie, a liczba ta wkrótce jeszcze wzrośnie, bo niektórzy będą mogli liczyć na większe stawki. Mogą one wzrosnąć nawet potrójnie.

500 plus zdecydowanie jest jednym z najchętniej pobieranych świadczeń w naszym kraju. Miliony osób wypełniły wniosek, dzięki któremu otrzymują dodatkowe pieniądze od państwa w związku z wychowywaniem dziecka. Polacy bardzo dobrze przyjęli pomysł wprowadzenia tego typu ustawy, dzięki czemu doczekała się ona wielu nowości i aktualizacji.

Jedna z nich pojawiła się niedawno, dzięki czemu teraz 500 plus pobierane jest nie na drugie i każde kolejne, lecz już na pierwsze dziecko. Teraz dodatkowe pieniądze mogą trafić nie tylko do rodziców dzieci, ale także do tych osób, które z różnych przyczyn narzekają na trudne warunki życiowe. Okazuje się, że kolejna grupa osób niebawem doczeka się zmian.

500 plus doczekało się zmian

500 plus wydawane jest rodzicom dzieci już trzy miesiące po narodzinach, gdy tylko złoży się odpowiedni wniosek. Jak się dowiedzieliśmy, od niedawna kryterium dochodowe nie ma znaczenia i każdy rodzic może liczyć na pomoc finansową. Z pewnością jest to spore ułatwienia dla wielu rodzin, które teraz nie muszą martwić się problemami finansowymi.

Okazuje się jednak, że niektóre rodziny otrzymać mogą nawet 1000 plus, a w niektórych przypadkach także 1500 plus. Część miast oferuje bowiem kolejną kwotę świadczenia wypłacanego w formie becikowego, które wynosi równowartość kwoty 500 plus. W niektórych miastach dzięki temu pomysłowi rodzice otrzymają znacznie więcej pieniędzy.

500 plus cieszy się wielką popularnością

Są jednak również miasta, które decydują się na wypłacenie 1000 złotych w formie becikowego. Są to między innymi Kraków oraz Wadowice, gdzie rodzice na krótko po narodzinach dziecka mogą liczyć na aż 1500 złotych, które można wydać na najpotrzebniejsze wydatki związane z pojawieniem się na świecie potomka. Wiele osób chwali ten pomysł.

Dzisiaj grzeje: 1. "Jakim trzeba być sku***synem". Hołdys o atakach TVP na prezydent Dulkiewicz
2. Biedronka nie płaci podatków w Polsce? Resort ujawnił zaskakujące dane

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że urzędy ich miast realizują specjalne programy, które mają pomóc obywatelom. Informacje o tym nie zawsze są podawane wprost, a czasami do otrzymania pieniędzy potrzebne jest wypełnienie specjalnego wniosku. Kolejne osoby dowiadują się jednak o możliwościach i wysyłają dokumenty do urzędów, licząc na wsparcie finansowe.

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. Dwa dni przed śmiercią Kora ostatkiem sił wypowiedziała wstrząsające słowa. Jej siostra dopiero teraz była w stanie to ujawnić
  4. Jego żona zmarła nagle na wakacjach za granicą. Gdy udało się sprowadzić jej ciało do kraju, lekarzy ścięło z nóg
  5. Mamę obudziło dziwne zachowanie psa. Kiedy za nim poszła, aż zamarła

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu