500 plus i 300 plus to nie wszystko. Rząd rusza z kolejnymi nowymi programami, które powalają na kolana

500 plus i 300 plus to nie wszystko. Rząd rusza z kolejnymi nowymi programami, które powalają na kolana Źródło: YouTube/Kancelaria Premiera

500 plus w nowej, rozszerzonej wersji, to tylko jeden z argumentów, jakie PiS przygotował przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Ofensywa rządu robi wrażenie, a nowe programy z pewnością wielu zwalą z nóg.

500 plus to wizytówka obecnego rządu. Wprowadzenie tego dodatku dla rodziców było głównym celem na początku kadencji i  rzeczywiście PiS regularnie chwali się sukcesem tego programu. Nadchodzące wielkimi krokami wybory wymuszają jednak na władzy kolejne obietnice, dlatego Prawo i Sprawiedliwość nie śpi - ogłasza coraz to nowe programy, które mają pomóc w kolejnym zwycięstwie, a przy okazji przysłużyć się Polakom.

500 plus to początek. Szereg nowych programów PiS

Ofensywa rządu obejmuje także kilka projektów, które przygotowuje resort zdrowia. Do wdrożenia przed październikowymi wyborami są 3 programy. Jeden z nich to wprowadzenie listy darmowych leków, które dostępne będą dla ciężarnych kobiet. Jak informuje "Fakt", szkic programu gotowy był już pod koniec zeszłego roku, a prace nad jego wprowadzeniem rozpoczynają się zaś dopiero teraz, przed wyborami. 

Niezależnie od terminów, projekt zakłada, że wprowadzona zostanie lista leków z symbolem "C". Będą to środki najczęściej stosowane przez ciężarne, np. na cukrzycę i nadciśnienie, nie znajdą się tam za to witaminy i suplementy diety. Leki te zostaną objęte 100-procentową refundacją. Przepisywać je będzie opiekujący się kobietą w ciąży lekarz ginekolog, mający podpisaną umowę z NFZ. W tym roku rząd ma przeznaczyć na ten program 10 mln złotych. Na tym jednak nie koniec. 

Lepiej będzie też w szpitalach: dobre posiłki i brak opłat

Rząd chce też zadbać o kobiety, które przebywają w szpitalach na oddziałach położnictwa, ginekologii czy patologii ciąży. Program Dieta Mama zakłada poprawę podawanych tam posiłków. Pieniądze przeznaczone na żywienie wzrosną z 14 do 32 złotych, co pozwoli przygotować lepsze posiłki dla pacjentek. Dodatkowo projekt zakłada zagwarantowanie konsultacji z dietetykiem. Program, choć początkowo tylko w wersji pilotażowej, ma wystartować na początku października.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Niestety w chwili obecnej szpitale nie zapewniają pacjentkom specjalnie dobranej dla ich potrzeb diety. Co do zasady, kobiety otrzymują standardowe posiłki, serwowane wszystkim pacjentom. Ponadto, jak wynika z informacji docierających do Ministerstwa Zdrowia, także za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych, są one często niewystarczającej jakości - można przeczytać w uzasadnieniu programu Dieta Mamy.

Ostatni z programów zakłada, że szpital nie może pobierać od rodziców opłat, gdy ci czuwają nad dzieckiem, które jest pacjentem. Rodzice mogą dzięki niemu korzystać z łazienki, łóżek czy odzieży ochronnej nieodpłatnie. Podobnie z opiekunami osób niepełnosprawnych, które znajdują się w szpitalu. Koszt dłuższego pobytu rodzica weźmie na siebie Narodowy Fundusz Zdrowia. Te przepisy już weszły w życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono prawdziwe imię Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  2. Legendarny muzyk Budki Suflera walczy z PRZERAŻAJĄCYM rakiem! Jest bardzo źle. Zespół prosi wszystkich o modlitwę
  3. Z tą miksturą schudniesz nawet 3 kilogramy w tydzień. Potrzebne produkty na pewno masz w domu, ta dieta powala
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News