Będzie 500 plus dla kolejnych osób. Andrzej Duda podjął oficjalną decyzję

Będzie 500 plus dla kolejnych osób. Andrzej Duda podjął oficjalną decyzję Źródło: Instagram/prezydent_pl

Będzie nowe 500 plus i kolejne osoby będą mogły cieszyć się z dodatkowych środków finansowych. Prezydent Andrzej Duda podjął oficjalną decyzję w tej sprawie. Tym razem na 500 plus skorzysta kolejna grupa zawodowa.

Kolejne 500 plus zostało oficjalnie potwierdzone przez Andrzeja Dudę. Dodatkowe środki finansowe otrzyma grupa zawodowa, nad którą pieczę sprawuje sam prezydent RP. Wprowadzenie nowego 500 plus to dotrzymanie obietnicy Andrzeja Dudy z jego wizyty w Nowej Dębie na Podkarpaciu.

500 plus otrzymają wojskowi

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Nowej Dębie na Podkarpaciu obiecał, że każdy zawodowy żołnierz otrzyma 500 plus. Dzięki decyzji zwierzchnika Sił Zbrojnych RP, wojskowi w 2020 roku otrzymają duże podwyżki. Wcześniej z prośbą o podwyższenie wynagrodzeń dla żołnierzy ubiegał się do prezydenta RP Mariusz Błaszczak. 

Już w 2020 roku wojskowi mogą liczyć na przeciętne zwiększenie uposażenia w wysokości 576 zł. Ponadto Andrzej Duda obiecał, że sama kwota bazowa również będzie większa. Prezydent RP podziękował również premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za uwzględnienie nowego mnożnika wynagrodzeń żołnierzy w budżecie planowanym na 2020 rok. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Już niedługo przeciętna pensja wojskowego znacznie wzrośnie. Wliczając dodatki, a także miesięczną równowartość dodatkowego uposażenia rocznego, średnie wynagrodzenie zawodowego żołnierza wyniesie 6153 zł, gdzie obecnie ta kwota wynosi 5529 zł. Bazowa kwota dla wojskowych będzie opiewała na kwotę 1614,69 zł, gdzie teraz jest to 1523,29 zł. Mnożnik wynagrodzeń zostanie zaś ustawiony na poziomie 3,811, zamiast obecnego 3,63.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Ministerstwo Obrony podkreśliło, że dzięki Mariuszowi Błaszczakowi odmrożono kwoty bazowe, które wpływają na wysokość pensji wojskowych, co w konsekwencji pozwoliło na systematyczne podwyższanie uposażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PRZERAŻAJĄCA prawda o emeryturach. Nie utrzymasz nawet mieszkania
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. 40 osób nie żyje, głównie kobiety i dzieci, kolejnych 12 jest rannych. Koszmar na ślubie
  4. Przepis na idealny kotlet schabowy jurorki MasterChefa. Dzięki niemu odkryjesz zupełnie nowy wymiar klasycznego dania, niebo w gębie
  5. W ciągu 16 lat poroniła 18 razy. Za 19 razem lekarzem odkryli rzecz, która na zawsze zmieniła jej życie

źródło: Super Express

Następny artykuł