500 plus się zmieni? 600 zł dla pracujących, 400 dla bezrobotnych

500 plus się zmieni? 600 zł dla pracujących, 400 dla bezrobotnych Źródło: pixabay/tygzam/

500 plus zmienia się coraz bardziej i wygląda na to, że jedna nowość goni kolejną. Dopiero co w życie Polaków weszły nowe zasady otrzymywania świadczenia, a już pojawiają się informacje o kolejnych metamorfozach, które wkrótce mogą zaskoczyć rodziców.

500 plus może zostać rozdzielone i skrupulatniej przyznawane rodakom? Chyba nie wszyscy będą zadowoleni, słysząc takie informacje. Okazuje się, że motywacją do takich planów była poprzednia nowelizacja, która najwyraźniej nie była strzałem w dziesiątkę. Rząd niepokoi się zachowaniami Polaków. 

500 plus dla wszystkich to zła decyzja? 

Przypominamy, że niedawno zaszły poważne zmiany w wypłacanym świadczeniu, a zgodnie z nowymi zasadami, 500 plus może otrzymać każdy i to również na pierwsze dziecko. Próg dochodów rodzinnych przypadających na jednego jej członka, również nieco się zmienił, dlatego nietrudno się domyślić, że od tego momentu 500 plus może być dla Polaków prawdziwą żyłą złota.

Tymczasem szybko zauważono, że przy takim obrocie spraw, rodacy zaczęli rezygnować z pracy, bowiem wydała im się zupełnie zbędna. Będąc rodzicami kilkorga dzieci, można miesięcznie otrzymać nawet zwykłą pensję pracowniczą, dlatego nic dziwnego, że niektórzy postanowili odpuścić sobie "zbędne zajęcie". 

Główny ekonomista Pekao SA Marcin Mrowiec stwierdził, że takie zachowanie Polaków nie rokuje najlepiej dla kraju, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby zachęcenie ich w pewien sposób do podjęcia zatrudnienia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

600 zł dla pracujących i 400 zł dla bezrobotnych?

Jak mówił Mrowiec, pojawił się zatem pomysł, by 500 plus rozdzielić na dwie grupy - 600 zł oraz 400 zł i niższą stawkę przyznawać tylko osobom, które unikają pracy. Podkreślił, że zmiana nie dotyczyłaby matek kilkorga dzieci, które nie są w stanie pracować, bądź rodzin, w których jest osoba niepełnosprawna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu 

Mrowiec zaznaczył przy tym, że jest to jedynie wstępny pomysł i nie jest pewne, czy rząd rzeczywiście zdecyduje się na takie rozwiązanie. Bankowiec zwrócił jednak uwagę na fakt, że na rynku pracy brakuje pracowników, a taka zmiana byłaby idealną motywacją dla Polaków, by nie rezygnować z zatrudnienia z powodu zwykłego lenistwa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

Źródło: gk24

Następny artykuł