Uważajcie, by nie stracić 500 plus. Będzie nowe świadczenie dla emerytów

Uważajcie, by nie stracić 500 plus. Będzie nowe świadczenie dla emerytów Źródło: Pixabay/Pavlofox

500 plus, które spotkało się z ogromnym entuzjazmem społeczeństwa, zostanie poszerzone. Teraz świadczenia będą obejmowały również emerytów. Żeby móc ubiegać się o pieniądze trzeba dokładnie wczytać się w zasady ich przyznawania.

500 plus przez wielu uznawane jest za największy sukces rządu PiS. Po świadczeniach wychowawczych nadszedł czas na poszerzenie formuły projektu. Teraz na dodatkowe pieniądze mogą również liczyć emeryci. Wystarczy szczegółowo wczytać się w wymagania i prawidłowo wypełnić wszelkie formalności. 

500 plus dla emerytów staje się faktem

500 plus dla emerytów wreszcie staje się faktem. Jak wiadomo jest to grupa, której sytuacja finansowa jest bardzo trudna, więc uruchomienie dla niej takich świadczeń, było mocno forsowane przez społeczeństwo. 

Żeby móc cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi trzeba jednak spełnić kilka warunków. Każda zainteresowana osoba powinna uważnie zapoznać się z zasadami przyznawania tych świadczeń, żeby uniknąć błędów lub żeby nie stracić praw do pobierania tego funduszu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Seniorze, złóż wniosek! 

Seniorzy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze już od jesieni. Nowe 500 plus startuje bowiem w październiku. Świadczeniami objęte są najstarsze osoby, które mają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji oraz niskie dochody. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku w ZUS.

Istotne jest również to, żeby załatwić tę formalność jak najszybciej, gdyż świadczenia będą przysługiwały 850 tysiącom osób. Można się więc spodziewać, że w miesiącach jesiennych ZUS oblegać będą seniorzy, którzy przyjdą z wnioskami. Ważne jest również zaopatrzenie się w odpowiednie dokumenty.

- Jeśli emeryt już teraz posiada orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji i spełnia inne warunki, wystarczy, że złoży wniosek, a otrzyma świadczenie. Ale jeśli nie ma orzeczenia, zostanie skierowany na badanie przez lekarza orzecznika - poinformowała  prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Dzisiaj grzeje: 1. Dobrze ją pamiętacie. Nieoficjalnie już wiadomo, kto zastąpi Kuchcińskiego
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

Jeżeli chodzi o próg finansowy, to również wiąże się on ze ścisłymi zasadami. Nowe 500 plus dostaną tylko ci seniorzy, których emerytura nie przekracza 1600 zł brutto (1338 zł na rękę). Będzie to funkcjonować wedle zasady "złotówka za złotówkę", więc jedynymi osobami, które dostaną pełny wymiar świadczeń, będą emeryci, których dochody są niższe lub równe 1100 zł brutto (935 zł na rękę).

 

 

  1. Lech Wałęsa walczy z nieuleczalną chorobą, która co sześć sekund zabija człowieka. Prezydent opowiedział o swoich zmaganiach
  2. Cała prawda o Renacie Beger. Jej mąż nie wytrzymał i powiedział WSZYSTKO! 
  3. Córka Kaczyńskiej poszła w jej ślady i posunęła się dużo dalej od matki. To co wyczynia w siodle aż odbiera mowę
  4. Śmiertelny wypadek, zderzyli się z ciężarówką. Tata i syn zginęli na miejscu, mama walczy o życie
  5. Andrzej Duda publicznie poniżony. Jego zaproszenie zostało odrzucone, "to osobista zniewaga"

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu