W gorzowskim szpitalu padł rekord urodzeń. Niektórzy uważają, że to dzięki 500 plus

W gorzowskim szpitalu padł rekord urodzeń. Niektórzy uważają, że to dzięki 500 plus Źródło: Materiały prasowe

500 plus to dotacja, która zachęca do rodzenia dzieci? Tak sądzą niektórzy. Dowodem na to ma być rekord pobity w gorzowskim szpitalu, gdzie właśnie przyszło na świat tysięczne w tym roku dziecko. To nowy rekord, lekarze są pod wrażeniem

500 plus miało przyczynić się do rekordowej liczby urodzeń w gorzowskim szpitalu. Na świat właśnie przyszło tysięczne w tym roku dziecko. Alan ma 59 cm i waży 3890 g. Został gorąco przywitany zarówno przez rodziców, jak i personel placówki.

500 plus sprawiło, że ludzie chętniej mają dzieci?

Mały chłopiec pewnie nie ma jeszcze pojęcia, że od chwili swoich narodzin ściągnął na siebie uwagę mediów. Lokalne media są jednak zachwycone maluszkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W tym roku ten nasz tysięczny obywatel urodził się dużo wcześniej niż zwykle. W poprzednich latach taki poród notowaliśmy dopiero między 3 a 12 października. My zawsze wręczamy prezent maluchowi, który w danym roku pojawi się u nas jako noworodek pięćsetny i jako tysięczny. Czekamy na kolejne rekordy - powiedziała mediom Agnieszka Wiśniewska, rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

W 30-letniej historii szpitala nie było takiego września jak ten. Władze nie są pewne, skąd wzięła się nagła popularność placówki, ale podejrzewają, że nie bez znaczenia jest świadczenie 500 plus. Dzięki niemu rodziny, które normalnie odważyłyby się na dziecko wiedzą, że mają dodatkowe zabezpieczenie finansowe gwarantowane przez państwo.

- Szkolimy personel z umiejętności interpersonalnych. Poza tym bardzo się staramy, żeby wszyscy byli przyjaźnie nastawieni dla matek. I w związku z tym kobiety chętniej wybierają nasz szpital - mówi Wiśniewska, tłumacząc, dlaczego kobiety coraz częściej decydują się na poród w szpitalu.

Rodzi się coraz więcej dzieci

Tylko we wrześniu w gorzowskiej placówce przyszło na świat 139 dzieci. To więcej, niż we wszystkich pozostałych miesiącach. Położne przypominają, że początek jesieni to jednak "godziny szczytu" na porodówkach. Żartują, że to właśnie wtedy na świat przychodzą tak zwane "sylwestrowe dzieci".

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Wzrostem porodów cieszy się również średzki szpital, który jest dużo mniejszy od tego w Gorzowie Wielkopolskim.

- Nasz szpital z roku na rok notuje coraz większą liczbę porodów. Jesteśmy dość małym powiatem. Tymczasem jeśli chodzi o Wielkopolskę wśród szpitali powiatowych na pewno jesteśmy liderem. Kobiety chcą przyjeżdżać tam, gdzie czują się bezpiecznie - powiedział Paweł Dopierała, prezes Szpitala Średzkiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Nie żyje gwiazda kultowego serialu emitowanego na TVP. Przegrała walkę z rakiem
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Dzisiaj rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Wygląd jej grobu po 5 latach przyprawia o dreszcze
      

źródło: wp

Następny artykuł