Tuż przed wyborami PiS daje nowe "plus"! Skorzystają kobiety

Tuż przed wyborami PiS daje nowe "plus"! Skorzystają kobiety Źródło: YouTube - Onet News

500 plus nie będzie jedynym dodatkiem. Rząd Prawa i Sprawiedliwości walczący o reelekcję w trakcie następnych wyborów zdecydował się na zainicjowanie zupełnie nowego programu pomocowego. Tym razem z dodatkowych środków ze skarbu państwa skorzystają kobiety.

500 plus doczeka się ciekawego rozszerzenia. Kolejnym programem rządu, zawierającym "plus" w nazwie będzie "Ciąża Plus", który według zapowiedzi rządzących będzie wprowadzony tuż przed wyborami. Ta decyzja resortu zdrowia będzie prawdziwą ulgą dla wszystkich kobiet będących w ciąży. Czy ten gest sprawi, że Mateusz Morawiecki i jego gabinet utrzymają władzę?

500 plus niejedynym dodatkiem dla matek. Ciąża Plus wejdzie tuż przed wyborami

Pakiet "Ciąża Plus" ma w zasadzie zapewnić kobietom o wiele lepsze warunki przebywania w szpitalu. Jeszcze do niedawna ciężarne często sytuowane były na korytarzach szpitalnych, jak też nie mogły liczyć na dobrą dietę. Według założeń to właśnie ciężarne będą mogły liczyć na priorytetowe traktowanie w szpitalach, jak tez lepsze racje żywieniowe.

- W chwili obecnej szpitale nie zapewniają ciężarnym kobietom specjalnie dobranej dla ich potrzeb diety. Co do zasady kobiety otrzymują standardowe posiłki, serwowane wszystkim pacjentom. Ponadto, jak wynika z informacji, które docierają do Ministerstwa Zdrowia także za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych, są one często niewystarczającej jakości - czytamy w projekcie ustawy.

Według założeń przewidywanej regulacji prawnej ciężarne kobiety będą mogły liczyć także na bezpłatne leki, refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Rządzący mają przeprowadzać właśnie konsultacje dotyczące tego, które z medykamentów dać kobietom za darmo. Jak na razie wiadomo, że na liście będą środki na leczenie m.in. cukrzycy, nadciśnienia czy pomagające w utrzymaniu ciąży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Programy z plusem kluczem PiS do sukcesu?

Rządzący, wprowadzając nowy program, będą mogli liczyć na o wiele większe poparcie niż poprzednio. Rząd widząc, jakim sukcesem był program 500 plus nie ustaje w staraniach, aby wprowadzać coraz to nowsze zasiłki i programy, których ma być jeszcze więcej w następnej kadencji.

Jak na razie wiadomo, że planowane jest stałe wypłacanie trzynastej emerytury, program dofinansowania do posiadania krów i świń oraz wypłacanie świadczenia 500 plus dla posiadaczy nawet jednego dziecka.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  2. Największa tajemnica Braci Golec ujawniona! Przez całe życie byliście w błędzie. Prawda zszokuje was do szpiku kości!
  3. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  4. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana
  5. Oburzony juror "Mam talent" przerwał występ 11-latce. Wszystkim aż odebrało mowę
  6. Praktycznie wszyscy piją ją codziennie. O 90% zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór
     

Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News