Z ostatniej chwili: Rząd kończy z rozdawaniem pieniędzy. Nie będzie kolejnych, nowych 500 plus

Z ostatniej chwili: Rząd kończy z rozdawaniem pieniędzy. Nie będzie kolejnych, nowych 500 plus Źródło: pexels/ Isaac Sarver/

Rząd skończy z nowymi programami typu 500 plus Media obiega coraz więcej niepokojących informacji w tej sprawie i wiele wskazuje na to, że jest to niemal pewne.

500 plus regularnie budzi spore poruszenie w opinii publicznej, która dzieli się na zwolenników i przeciwników dodatkowego świadczenia dla rodzin wielodzietnych. Wciąż pozostaje również grupa, która uważa, że 500 złotych to zdecydowanie za mało, a w każdym przypadku wystarczy chwila, by pojawił się ktoś kto przyzna, że "pieniądze są rozdawane niesłusznie". Niemniej rząd nieustannie pracuje nad nowelizacjami ustawy, by stawać się jeszcze większym sprzymierzeńcem polskich rodzin. Tymczasem pojawiły się doniesienia, które rzucają zupełnie inne światło na nowe działania i nie każdy może być z nich zadowolony. 

Rząd kończy z rozdawaniem pieniędzy. Nie będzie kolejnych 500 plus 

Jak podaje Business Insider, szykują się wielkie zmiany, których chyba nikt się nie spodziewał. W rozmowie z dziennikarzem portalu minister Emilewicz przyznał, że rząd nie będzie już dawał ludziom pieniędzy do ręki, co oznacza, że nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tym samym wyznaje, że w zamian pojawią się inne usługi wspierające rodziny, jednak nie zdradził przy tym, czego rodacy mogą się spodziewać. Choć dla niektórych taka zapowiedź wydaje się całkiem pocieszająca, grono osób, które obawiają się o przyszłość i powątpiewają w tego typu obietnice, wciąż jest bardzo duże. Wielu z nich woli z rezerwą podchodzić do zapowiedzi. 

- Jesteśmy w przededniu eksperymentowania z nowymi politykami pro-demograficznymi. Chcemy silniej wspierać rodziny wielodzietne. W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus , ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny - powiedział specjalnie dla Business Insider Polska minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał 27 lat, przyczyny są niejasne
2. Nie żyje gwiazda polskiego "Mam Talent". Druzgocące wiadomości obiegły media

Wygląda na to, rząd postanowił już nie dawać pieniędzy kolejnym grupom Polaków i wszelkie projekty społeczne, w których rozdawane są pieniądze, pozostaną tylko na obecnym etapie. Nie wiadomo jeszcze, czy system "bezgotówkowy" miałby również dotyczyć obecnie działających projektów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Lewandowska prosi fanów o pieniądze. Kwota ścina z nóg, sprawa jest ważna i pilna
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Zasiłek dostaną jedynie WYBRANI. Kontrole przetrzepią wam kieszenie

Źródło: bussinessinsider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News