Nowe 500 plus już jesienią. Jest deklaracja premiera Morawieckiego

Nowe 500 plus już jesienią. Jest deklaracja premiera Morawieckiego Źródło: commons.wikimedia/kancelaria_premiera/

500 plus, a dokładniej zmiany z nim związane, wciąż są wyczekiwane przez wielu Polaków. Pojawiły się informacje, że część obywateli naszego kraju już niebawem będzie mogła odetchnąć z ulgą, bowiem nowe świadczenie ma pojawić się jesienią.

Nowe 500 plus, już niebawem wejdzie w życie. Polacy nie mogą się doczekać, kiedy na własnej skórze będą mogli przekonać się, że ich prośby rzeczywiście zostały wzięte pod uwagę. Pojawiła się oficjalna deklaracja Morawieckiego, która daje cień nadziei na "lepsze jutro".  

Nowelizacja 500 plus 

Jak możemy się dowiedzieć, kolejne prośby Polaków zostały wysłuchane i nowe 500 plus jest w trakcie realizacji. Osoby zasiadające w rządzie państwa informują, że nowe świadczenie dotyczy osób niepełnosprawnych. Okazuje się, że plany w tym kierunku są naprawdę solidne, a zamiarem władz jest ułatwienie życia osób z niemożnością samodzielnego codziennego funkcjonowania. Premier Mateusz Morawiecki złożył oficjalną deklarację, że PiS chce być przyjazny społeczeństwu. 

- Polska jest sercem Europy, PiS chce być sercem Polski. Można uprawiać politykę z sercem. Mamy fundusz solidarnościowy. Chcemy przeznaczyć te środki na comiesięczny stały dodatek dla osób z niepełnosprawnością i niemożnością prowadzenia życia samodzielnie. Będzie to najprawdopodobniej 500 złotych - wyznał tuż przed majowymi wyborami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nowe świadczenie już jesienią

Od słów premiera minęło już trochę czasu, jednak od tego momentu wciąż nie pojawiły się dokładne informacje na temat kształtu nowego świadczenia. Mimo to nie zabrakło informacji w kwestii tego, kiedy ma wejść ono w życia. Jak się okazuje, zakłada się, że jesienią, tuż przed wyborami, Polacy oficjalnie powitają nowe 500 plus. Morawiecki zapowiedział, że wszystko jest już niemalże gotowe, a do zatwierdzenia planu brakuje niewiele. 

- Już wiem, że projekt jest praktycznie gotowy. Bardzo bym chciał, aby świadczenie obowiązywało jeszcze w tym roku - zdradził. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Rodzina gwiazdora „Ranczo” odchodzi od zmysłów. Smutne informacje o jego stanie zdrowia
  4. Pracownica Rydzyka nie wytrzymała i ujawniła szokującą tajemnicę. W tle Jan Paweł II, wbije was w ziemię
  5. Małgorzata Kożuchowska już tak nie wygląda. Przeszła metamorfozę, która odbiera mowę (Zdjęcia)
  6. PiS zrzuca nieoczekiwaną bombę na Biedronkę i Lidla. Wasze portfele aż zawyją z bólu, będziecie wściekli
  7. Oliwia Bieniuk ubrała się w słynny strój Roksany Węgiel! Obie są jeszcze dziećmi, internauci oniemieli

Źródło: money 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News