500+ nie dla wszystkich? Chcą zawieszenia wypłat

500+ nie dla wszystkich? Chcą zawieszenia wypłat Źródło: pixabay BeatriceBB

500 plus przestanie być wypłacane wszystkim ? Właśnie pojawiły się pierwsze głosy ekonomistów, by zawiesić wypłaty świadczeń dla niektórych Polaków. Do kogo pieniądze mogą nie trafić?

500 plus w sytuacji, w której znaleźli się Polacy, w związku z epidemią koronawirusa, zostało wzięte pod lupę przez wybitnych profesorów i ekonomistów z kraju. Stworzyli właśnie zalecenia dla rządu, nazwane Alertem Gospodarczym, które mogą pomóc w ratowaniu gospodarki. Obszernym obszarem raportu stało się 500 plus, a także 13 emerytura. 

Ekonomiści apelują, by wstrzymać 500 plus

Alert Gospodarczy pojawił się po to, by polski rząd mógł uratować kraj przed klęską ekonomiczną. Nad zaleceniami pracowali między innymi byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej, którzy wystosowali już drugi apel o podjęcie decyzji, które zapobiegną kryzysowi. Zdaniem autorów ze względu na epidemię koronawirusa kroki powinny zostać podjęte jak najszybciej. 

Ekonomiści wystąpili z apelem, by przedłużający się przestój w wielu sektorach, nie spowodował, że budżet państwa się załamie. Głównym postulatem jest zawieszenie wypłat 13 emerytury oraz świadczeń 500 plus. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Przesunięcie części funduszy z programu 500 plus pozwoliłoby na ochronę miejsc pracy. Oczywiście, nie chodzi o odbieranie pieniędzy najbiedniejszym - przekazał główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju dr Aleksander Łaszek.

Jak poradzą sobie rodziny bez 500 plus?

Alert Gospodarczy nie spowodowałby, że wszyscy Polacy mieliby wstrzymane wypłaty świadczenia 500 plus. Ekonomiści zaproponowali, by polski rząd wrócił do wcześniejszych rozporządzeń, kiedy pieniądze przyznawane były dopiero na drugie dziecko, chyba że zostałby spełnione kryteria dochodowe, czyli 800 złotych netto na osobę lub 1200 złotych netto na całą rodzinę, w które jest niepełnosprawne dziecko. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat: wojsko i policja wychodzi na ulice. Rozpoczyna się specjalna akcja w związku z koronawirusem

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Zaniepokojeni rodzice już przekazują swoje niezadowolenie na pomysł ekonomistów. Wielu Polaków nie wyobraża sobie, że w takich czasach, jak dziś mogliby nie otrzymać świadczeń pieniężnych, które są im niezbędne do funkcjonowania. Zgodnie z zapisami w Alercie Gospodarczym nie ma mowy o całkowitym zniesieniu świadczenia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Goście ślubni otworzyli zaproszenia i stanęli jak wryci. Nigdy nie widzieli większej żenady, zdjęcie tylko dla odważnych
  4. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Wielu Polaków do końca trzymało za nią kciuki, 2-letnia Anielka zmarła po heroicznej walce
  5. Kot z ludzką twarzą? Ludzie nie mogli uwierzyć, gdy go zobaczyli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News