500 plus się wyczerpuje? Fatalne wieści dla rodzin, przyszłość świadczenia jest bardzo niepewna

500 plus się wyczerpuje? Fatalne wieści dla rodzin, przyszłość świadczenia jest bardzo niepewna Źródło: unsplash/Jeniffer Araújo

500 plus dobiegnie końca szybciej, niż mogłoby się wydawać? W mediach pojawiły się wyjątkowo niepokojące doniesienia, które wielu rodzinom mogą spędzać sen z powiek.

500 plus zgodnie z zapowiedziami rządu wciąż jest wypłacane, choć wiele wskazuje na to, że już niebawem może się to skończyć. Okazuje się, że przyszłość świadczenia stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Niepewność może rodzić wiele emocji.

500 plus się wyczerpuje? Fatalne wieści

Jak donosi "Super Express", choć ustawa PiS-u dotycząca 500 plus miała obowiązywać przez najbliższe lata, już w przyszłym roku może odbiec końca. Z czego to wynika? Okazuje się, że wbrew założeniom polityków, świadczenie przyniosło zupełnie inne rezultaty. Jak wiadomo, 500 plus miało korzystnie wpłynąć na sytuację demograficzną w Polsce, a tymczasem liczba urodzeń w 2019 roku nieoczekiwania spadła. Ponadto, świadczenie traci na swoją realną wartość nabywczą i obecnie warte jest mniej niż w 2016 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rodziny domagają się waloryzacji. Tak jak w przypadku emerytur i na tym etapie wersje polityków, jeśli chodzi o przyszłość 500 plus, zaczynają być różne. Jedni nie wykluczają, że świadczenie rzeczywiście może wzrosnąć, być może nawet do 600 złotych.

- Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym – powiedział dla "SE.PL" wiceszef resortu rodziny Stanisław Szwed.

Dzisiaj grzeje: 1. Mocne słowa polskiego podróżnika ws. koronowirusa z Chin. "Pewne jest, że zagrożenie dotrze także do nas"

2. IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

Tymczasem minister Marlena Maląg jest zupełnie innego zdania i w wywiadzie dla "SE.pl" powiedziała wprost:

- Rząd nie planuje waloryzacji świadczenia 500 plus – co może budzić spory niepokój wśród rodzin. Jeżeli bowiem nie dojdzie do waloryzacji, rok 2021 może być ostatnim rokiem, w którym będzie wypłacane 500 plus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała wymowne zdjęcie. Pokazała, jak spędza wolny czas: "Nasze poranki"
  4. Przepis na przepyszne ciasto znaleziono w starym zeszycie. Bajecznie prosty sposób na niebo w gębie
  5. 27-latka pierwszy raz w życiu poszła do pracy bez makijażu. Reakcja koleżanek sprawiła, że zalała się łzami

Źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News