W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy

W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy Źródło: youtube.com/WorldCurrency Collector

500 plus od 2020 roku nie będzie wypłacane wszystkim. Ekonomiści podają przerażające wiadomości mówiące o tym, że tysiące Polaków będzie mogło pożegnać się ze świadczeniem. Wszystko przez brak pieniędzy polskiego rządu, który będzie musiał zrezygnować z części swoich wydatków.

500 plus zostanie zlikwidowane dla tysięcy Polaków? Ekonomiści przekonują, że wypłacanie popularnego świadczenia może być częściowo zawieszone w 2020 roku. Wszystko przez problemy, z jakim ma się zmagać polski rząd. Okazuje się bowiem, że powodzenie programu jest bardzo uzależnione od prognozy finansowej, która wymyka się z rąk politykom Prawa i Sprawiedliwości.

500 plus przestanie być wypłacane tysiącom Polaków? Ekonomiści biją na alarm

Według dziennikarzy Rzeczypospolitej, wypłaty świadczenia w 2020 roku mogą być zagrożone dla wszystkich biorców, którzy pobierają je na zasadzie wpisywania się w myśl ustawy o niepełnosprawności. Istnieje w niej jednak wiele kruczków i niejasności. Według ustaleń medialnych, rząd ma rzekomo nie mieć już pieniędzy na program 500+ dla niepełnosprawnych w związku z czym albo zdecyduje się na jego likwidację, albo wprowadzenie progów, od których świadczenie mogłoby być wypłacane.

Mówi się o tym, że pieniądze miałyby być rzekomo wypłacane wyłącznie osobom, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Byliby to więc wszyscy niepełnosprawni Polacy, których dochód nie przekracza 1100 złotych oraz ci, którzy nie przekraczają zarobków na poziomie 1600 złotych brutto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytury także są zagrożone

Według ustaleń ekonomistów, o swoje pieniądze także nie mogą być spokojni rzekomo emeryci. Mimo że politycy PiS zaklinają się, że w 2020 roku dojdzie do wypłaty trzynastej emerytury, a w trakcie ich kadencji pojawi się nawet "czternastka", to te obietnice zdaniem wielu ekspertów mogą nie zostać zrealizowane przez słabą sytuację finansową państwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor polskiego "Mam Talent". Miał tylko 30 lat
2. Nie żyje gwiazda polskiego "Mam Talent". Druzgocące wiadomości obiegły media

Takie doniesienia mogą sprawić, że obecny rząd straci wielu wyborców. Jak na razie jednak osoby odpowiedzialne za państwowe finanse wstrzymują się przed komentowaniem jakichkolwiek medialnych doniesień. Nie zostały więc one ani potwierdzone, ani jednoznacznie obalone. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta współżyła ze swoim psem. Ale jeszcze gorsza jest rzecz, którą zrobiła po stosunku własnym dzieciom
  2. Na jaw wychodzą kolejne, porażające kulisy morderstwa Filipka. Ojciec chłopca przed śmiercią szukał pomocy na policji, ale to nie wszystko
  3. Co mówi o Tobie kształt małego palca? Będziesz zdumiony, jakie cechy ujawnia, nawet te, do których w życiu się nie przyznasz
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"  
  5. 2 mln Polaków w ŚMIERTELNYM niebezpieczeństwie. W lekach wykryto trutkę na szczury

źródło: Echo Dnia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News