Możecie dostać aż 3300 zł na dziecko jeszcze w tym roku. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Możecie dostać aż 3300 zł na dziecko jeszcze w tym roku. Wystarczy zrobić jedną rzecz Źródło: NBP

500 plus robi furorę wśród rodziców. Świadczenie, które dostają od państwa jest nieocenione, ale muszą się teraz spieszyć - jeśli nie złożą potrzebnego wniosku, może im umknąć 3300 złotych! To spora kwota, która odciąża rodzinny budżet.

500 plus na pierwsze dziecko to obietnica ze znanej "piątki Kaczyńskiego". Jak alarmują urzędnicy, należy się spieszyć ze złożeniem wniosku, ponieważ nieuważni rodzice będą mieć portfel uboższy o 3300 złotych - za te pieniądze można naprawdę podreperować budżet. Co zrobić, by dostać taką kwotę?

500 plus dla każdego już od 1 sierpnia

Rodzice muszą zanotować tę datę i kurczowo jej się trzymać. To właśnie w przyszły czwartek, 1 sierpnia, będzie można składać wnioski o 500 plus nie tylko elektroniczne, ale też papierowe. Te osoby, które wolą mieć wszystko udokumentowane "czarno na białym" z pewnością czekały na ten dokładny termin. Rodzice, którzy złożą do końca sierpnia wniosek w formie elektronicznej lub papierowej, otrzymają wyrównanie za lipiec - oczywiście na pierwsze dziecko.

Warto pilnować terminów, ponieważ 3300 złotych, które można dostać od państwa to niemała kwota. Wszystko dzięki programom "Rodzina 500+" i "Dobry start" - z tytułu 500+ do końca roku można otrzymać 3000 złotych zapomogi, a "Dobry start" gwarantuje wypłatę 300 złotych na szkolną wyprawkę dla dzieci.

Zapominalscy będą mogli się pożegnać z pieniędzmi

Warto pilnować dat, ponieważ ci, którzy złożą wnioski później, nie dostaną wyrównania za miesiące wakacyjne. Osoba, która będzie starać się o świadczenie 500 plus nawet 1 września oczywiście otrzyma środki za lipiec, sierpień i wrzesień, ale o wiele później - urzędnicy wskazują termin maksymalnie do końca listopada. Inaczej wygląda sytuacja rodziców, którzy przypomną sobie o 500 plus dopiero w październiku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że rodzice składający wnioski w październiku otrzymają świadczenie dopiero w grudniu z tą różnicą, że pieniędzy za miesiące lipiec-wrzesień nie dostaną. Przez "sklerozę" będą stratni o 1500 złotych. Warto również przypomnieć, że rodzice dwójki dzieci nie składają osobnych wniosków na każdą pociechę - od 1 lipca sprawę ułatwiono i zarówno elektroniczne jak i w ośrodkach gminy obowiązuje jedno wspólne oświadczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  2. Andrzej Duda klęczy przed Kaczyńską! Ujawniono nieznane zdjęcie sprzed lat. Co na to Agata Duda?
  3. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce
  4. Ratownicy pogotowia stwierdzili zgon jego córeczki. Sam podjął reanimację, nie mogli uwierzyć w to co się stało później
  5. Kasia powiedziała rodzinie, jak będzie wyglądał jej ślub. Ojciec zerwał z nią kontakt, matka ciągle płacze, a babcia modli się o rozum dla narzeczonego
  6. Uczestnik "Milionerów" kpił sobie z Urbańskiego. Chwilę później stał się pośmiewiskiem całej Polski

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News