Tłumaczą się z kontrowersyjnych słów o 500 plus. "Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić"

Tłumaczą się z kontrowersyjnych słów o 500 plus. "Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić" Źródło: .

"500 plus trzeba będzie kiedyś zwrócić" - powiedział rzecznik Platformy Obywatelskiej, zaskakując swoją szczerością. Teraz z tych kontrowersyjnych słów tłumaczyć się musiał jego kolega z partii.

500 plus sprawiło, że wielu Polakom zaczęło żyć się znacznie lepiej. Comiesięczne świadczenie od rządu pozwalało na pokrycie pilnych wydatków, teraz jednak rodzice usłyszeli, że pieniądze będą musiały być zwrócone. Powiedział to Jan Grabiec, a teraz jego kolega z partii tłumaczy się z tych słów przed Polakami. 

Wszystkie pieniądze z 500 plus trzeba zwrócić?

Jan Grabiec gościł w studiu TVN24, gdzie spytano go między innymi o świadczenia 500 plus oraz pozostałe programy społeczne, które zostały wcielone w życie przez PiS. Ten odpowiedział, że "to wszystko się nie dopina, że ceną za obniżenie wieku emerytalnego będą głodowe emerytury". Odnośnie 500 plus szczerze przyznał, że niestety za dodatkowe pieniądze zapłacą same dzieci za kilka dekad.

Największym skandalem odbiła się jednak dalsza część wypowiedzi polityka. 

- Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić - stwierdził. 

Jego wypowiedź od razu została podchwycona przez TVP, które użyło jej w wydaniu "Wiadomości" - została zacytowana jednak w taki sposób, że niektórzy widzowie mogli negatywnie oceniać opozycję i jej podejście do programów socjalnych, co natychmiast wywołało burzę. 

Borys Budka sprostował słowa rzecznika PO

Widząc zamieszanie wywołane słowami Grabca, Borys Budka postanowił sprostować i wytłumaczyć opinii publicznej, co tak naprawdę miał na myśli rzecznik Platformy. 

- Dopóki budżet będzie deficytowy, dopóty każdy program socjalny będzie na kredyt. A każdy kredyt należy kiedyś spłacić. To miał na myśli Jan Grabiec - jasno oświadczył wiceprzewodniczący PO.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 Jan Grabiec tak się zirytował działaniem Telewizji Polskiej, że dał upust swoim emocjom na Twitterze. Zdecydowanie napisał, co sądzi o zachowaniu TVP.

- TVP nie po raz pierwszy kłamie. Mówiłem wyraźnie że utrzymamy program 500+, a środki na ten cel nie są prezentem od PiSu, ale pochodzą z podatków płaconych przez Polaków i kredytu budżetu państwa, który trzeba będzie spłacić. A w TVP szkoła Goebbelsa - napisał zniesmaczony rzecznik PO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Edyta Jungowska wraca do telewizji! Ale fani Bożenki nie mają powodu do radości
  6. Jak dbać o psy i koty podczas upałów? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News