500 plus dla ciężarnych kobiet? Zdanie Polaków na ten temat nie pozostawia wątpliwości

500 plus dla ciężarnych kobiet? Zdanie Polaków na ten temat nie pozostawia wątpliwości Źródło: Unsplash/ Devon Divine

500 plus miałoby być wypłacane także kobietom w ciąży - z takim postulatem wyszła kandydatka Polskiej Lewicy do Senatu, Monika Jaruzelska. W tegorocznej kampanii wyborczej na pierwszy plan wysuwają się obietnice programów socjalnych.

Rozszerzenie 500 plus postuluje Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego. W rozmowie z Super Expressem uzasadniła, dlaczego ten pomysł jest rozsądnym rozszerzeniem istniejącego świadczenia. 

500 plus dla ciężarnych?

56-letnia Monika Jaruzelska dopiero rozkręca swoją karierę polityczną. W 2018 roku startowała w wyborach samorządowych z list koalicji SLD Lewica Razem. Zdobyła wówczas mandat radnej Warszawy. W tegorocznych wyborach parlamentarnych kandyduje do Senatu z ramienia Polskiej Lewicy.

W walce o głosy wyborców okręgu wyborczego nr 43, Jaruzelska postanowiła obiecać im rozszerzenie programu 500 plus. Sztandarowy projekt Prawa i Sprawiedliwości miałby objąć również świadczenia dla kobiet w ciąży. W rozmowie z Super Expressem kandydatka przekonuje, że pomoc finansowa należy się także tym, którzy czekają na dziecko - wówczas wydatki nie są przecież mniejsze.

- Jeśli traktuje się życie od poczęcia, to matką jest już kobieta w ciąży. Dlatego uważam, że kiedy kobieta dostanie zaświadczenie od lekarza, że jest w ciąży, to od tego momentu powinna otrzymywać 500 plus - tłumaczy Monika Jaruzelska dziennikarzom Super Expressu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świadczenie dla ciężarnych - co sądzą o tym Polacy?

Super Express postanowił zapytać o zdanie w sprawie nowego świadczenia Polaków. Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano, czy rozszerzenie 500 plus o ciężarne jest dobrym pomysłem. Wyniki badania mogą dla wielu być zaskakujące. Okazuje się, że tylko 25 procent ankietowanych uważa, że kobiety spodziewające się dziecka powinny otrzymywać dodatkowe pieniądze. 57 procent badanych jest zdania, że nowe 500 plus jest niepotrzebne. Pomysł Moniki Jaruzelskiej niespodziewanie spotkał się z aprobatą Tadeusza Cymańskiego, wiceszefa Prawa i Sprawiedliwości

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niebezpieczna. IMGW wydało pilne alerty na najbliższe dni

- To dobry pomysł, warty rozważenia. Chodzi przede wszystkim o to, aby rodziło się więcej dzieci, a 500 plus dla kobiet w ciąży to byłaby ogromna zachęta dla rodzin żeby miały dzieci - powiedział polityk dziennikarzom Super Expressu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Agata Duda założyła takie buty, że aż oczy bolą od patrzenia. Zdjęcie z Brukseli podbija sieć
  4. Jackowski twierdzi, że na polskich ulicach dojdzie niedługo do strasznych wydarzeń. Jego wizja budzi niepokój
  5. Co za kompromitacja, Gessler o tym milczy. Kolejna restauracja po "Kuchennych Rewolucjach" upadła
     

Źródło: Popularne

Następny artykuł