Trzaskowski chce wprowadzić rewolucyjny program dla rodzin. To lepsze niż 500 plus?

Trzaskowski chce wprowadzić rewolucyjny program dla rodzin. To lepsze niż 500 plus? Źródło: .

500 plus to flagowy program Prawa i Sprawiedliwości. Według niektórych ekspertów politycznych był to wręcz klucz do wygranych wyborów. Teraz swój program, wspomagający rodziców, wprowadza w Warszawie Rafał Trzaskowski.

500 plus jest ogromnym wsparciem dla rodzin wychowujących dzieci. Ostatnie korekty programu, które zapowiedział przed wyborami do Parlamentu Europejskigo prezes PiS Jarosław Kaczyński, z pewnością przyniosły partii rządzącej niemałą liczbę dodatkowych głosów. Opozycja także pokazuje, że nieobce są jej problemy polskich rodzin. Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, przedstawił założenia nowego programu, który szczególnie ucieszy młodych rodziców. 

500 plus w wersji warszawskiego ratusza. Trzaskowski ogłasza program

Obecnie warszawscy rodzice, posyłający dzieci do żłobków, są narażeni na dużo stresu. Nie ma bowiem pewności, że w placówkach nie zabraknie dla ich pociech miejsc. Rafał Trzaskowski obiecywał w swojej kampanii prezydenckiej, że zajmie się tym problemem. I, według ostatnich zapowiedzi, zamierza tę obietnicę spełnić.

- Blisko 12 tysięcy miejsc publicznych w prywatnych żłobkach od września będzie za darmo - poinformował prezydent stolicy na konferencji prasowej.

Dodatkowo planowany jest zakup czterech tysięcy kolejnych miejsc.

- Planujemy wykup miejsc w żłobkach prywatnych, w standardzie, który oferuje miasto. Założyliśmy sobie, że takich miejsc uda nam się wykupić około czterech tysięcy. Tak, by z ośmiu tysięcy liczba darmowych miejsc podskoczyła do dwunastu tysięcy - tłumaczył Trzaskowski.

- Jeżeli dzieciaki w Warszawie nie znajdą miejsca w żłobku publicznym, to w tym momencie będziemy dopłacać do żłobków prywatnych [...]; od września 2019 r. zapewnimy wszystkim dzieciom w Warszawie miejsca w darmowym żłobku – przekonywał zebranych na konferencji dziennikarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent zapowiedział, że w najbliższych kilkunastu miesiącach zostaną oddane do użytku żłobki na Woli, Ursynowie, Bielanach, Pradze Południe, Targówku, Wilanowie, Żoliborzu, w Ursusie i w Wesołej. To imponująca liczba, ale nie ostateczna. Zapowiadana w kampanii budowa szkół i przedszkoli trwa, w wciąż pracuje się nad następnymi inwestycjami. Ratusz potwierdza, że traktuje swoje przedwyborcze zapowiedzi bardzo poważnie. Ratusz planuje także przeprowadzenie szkoleń dla opiekunek, które będą pracować w nowo powstałych placówkach. Zdaniem prezydenta, do końca roku program ukończy 130 osób. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak tym razem przekroczył wszelkie granice! Pokazał coś, co zapiera dech w piersiach. Fani oszaleli, kilku nawet zemdlało
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. Po wielu latach brutalna prawda wyszła na jaw. Skandaliczne fakty o Matce Teresie
  4. Gdzie mieszka Boczek z Kiepskich?! Będziecie w wielkim szoku
  5. Król disco polo zmiażdżył Sławomira! Ujawnił całą brutalną prawdę o gwiazdorze
  6. Lidl apeluje o zwrot popularnego produktu. Zawiera niebezpieczny dla zdrowia związek

Źródło: Mamadu, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News