500 plus - zmiany
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 1 Listopada 2020

Ogromne zmiany w 500 plus, nie każdy wiedział. Dotyczą każdego rodzica

500 plus to jedno z najpopularniejszych świadczeń pobieranych w Polsce. W programie wsparcia zaszły ważne zmiany, nie wszystkie rodziny o tym wiedziały.

500 plus to jeden ze sztandarowych programów socjalnych obecnej władzy, która poprzez wypłatę świadczenia chce wspierać polskie rodziny. Nie wszyscy wiedzą jednak, że wraz z nowelizacją ustawy o programie "Rodzina 500 plus", w systemie wypłat świadczenia zaszły poważne zmiany.

500 plus - świadczeniobiorców czekają ogromne zmiany

Do tej pory świadczenie 500 plus wypłacane było w okresie rozliczeniowym od 1 października do 30 września. Osoby, które nie złożyły odpowiedniego wniosku na czas, właśnie w październiku otrzymywały ostatnie wypłaty 500 plus. teraz jednak wszystko uległo zmianie.

W nowelizacji ustawy o programie socjalnym 500 plus, nie tylko zniesiono kryterium dochodowe, ale również wydłużono obecny okres wypłat świadczenia. Teraz obowiązuje on do 31 maja 2021 roku, a następnie okres rozliczeniowy będzie obowiązywał od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku. Nie oznacza to jednak, że czas na złożenie nowego wniosku o 500 plus jest tylko w maju.

Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikatCzytaj dalej

Według nowych zasad, im wcześniej świadczeniobiorca złoży wniosek, tym szybciej zostaną mu wypłacone pieniądze. Wnioski o 500 plus będzie można składać już w lutym 2021 rok, choć wcześniej dokumenty przyjmowane były dopiero od lipca.

Od 1 lutego 2021 wnioski o przyznanie wsparcia z programu Rodzina 500 plus będzie można składać drogą elektroniczną, czyli z wykorzystaniem systemu bankowości elektronicznej, a także platformy ePUAP i emp@tia. Od 1 kwietnia 2021 roku natomiast będzie można składać dokumenty drogą tradycyjną czyli w gminie, w której mieszkamy lub listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Obecnie termin wypłaty świadczenia jest uzależniony od tego, kiedy złożymy dokumenty o przyznanie wsparcia z programu. Urzędnicy przekonują, że im wcześniej złożymy wniosek o 500 plus, tym wcześniej zostanie nam przyznane.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

500 plus będzie wypłacane w innym okresie rozliczeniowym

Z wyliczeń dziennikarzy "Super Expresu" wynika, że w przypadku złożenia wniosku drogą elektroniczną do 30 kwietnia 2021, wypłaty świadczenia będziemy mogli się spodziewać w terminie do 30 czerwca 2021, jeśli natomiast dokumenty złożymy od 1 maja do 31 maja 2021, pieniądze na koncie powinny pojawić się do 31 lipca 2021.

Dzisiaj grzeje:

1. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

2. Z ostatniej chwili: We wtorek wchodzą w życie nowe zasady. Chodzi o funkcjonowanie urzędów

3. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis

Program "Rodzina 500 plus" został wprowadzony w 2016 roku i stanowi wsparcie finansowe dla polskich rodzin, które wychowują dzieci. Od 1 lipca 2019 roku zniesiono kryterium dochodowe co oznacza, że świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

- Program Rodzina 500+ realizuje trzy podstawowe cele: wpływa na wzrost liczby urodzeń (współczynnik dzietności wzrósł z 1,29 w 2015 roku do 1,45 w 2017 roku) ogranicza ubóstwo, w szczególności wśród dzieci (w latach 2015-2017 ubóstwo skrajne spadło z 6,5 do 4,3 proc.) oraz stanowi inwestycję w rodzinę - przekazano na stronie rządowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pitbull nie znosi obcinania pazurków. Gdy właścicielka zbliżyła się w jego stronę z cążkami, pies nie wytrzymał
  2. Agnieszka Radwańska pokazała swój luksusowy dom. Żyje jak w bajce, posiadłość za miliony złotych
  3. Policja pokazała, co znalazła przy zatrzymanych na wczorajszym strajku. Można było stracić życie
  4. Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla Polaków
  5. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: "Dziękuję, że byłeś przy mnie"
  6. Usługa Apple One już w Polsce. Znamy oficjalne ceny, można zaoszczędzić sporo pieniędzy
  7. Porażające doniesienia o uwielbianym pieczywie, sprawą zajął się sąd. Właśnie zapadł wyrok
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News