Dziesiątki tysięcy osób nie dostały 500 plus. Co się dzieje?!

Dziesiątki tysięcy osób nie dostały 500 plus. Co się dzieje?! Źródło: pixabay/BeatriceBB

Jak się okazało, w tym roku dziesiątki osób nie dostały 500 plus. Zamiast tego otrzymali znaczne mniejsze sumy, wysokości kilkuset, a nawet czasami kilkudziesięciu osób. Wiadomo już, dlaczego to się stało.

500 plus nie dla wszystkich. Okazuje się, że w tym roku w szczególnych wypadkach wystąpiły pewne problemy związane z wypłacaniem problemu. Dziesiątki osób, które nie dostały pełnej kwoty, raczej nie będą mogły się ubiegać o uzupełnienie świadczenia.

Nie wszyscy otrzymali 500 plus w pełnej kwocie

Kilka miesięcy temu Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się na wprowadzenie dodatkowego 500 plus. Miało być przeznaczone dla emerytów i osób, które mają zaświadczeniu o braku możliwości samodzielnej egzystencji. Świadczenie miało pomóc głównie niepełnosprawnym, którzy mieli bardzo niskie świadczenia socjalne.

Według tego, co podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, o przyznanie dodatkowego świadczenia, wniosek złożyło 400 tysięcy osób. Wiadomo, że część z nich otrzymała już pieniądze, ale nie wszyscy dostali 500 złotych. Wszystko ze względu na jeden zapis w ustawie, który uniemożliwia im otrzymanie pełnej kwoty.

Przez jeden zapis, nie otrzymali pełnego 500 plus

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

500 plus dla osób niepełnosprawnych ma być dodatkiem wyrównującym. Oznacza to tyle, że jeśli ktoś nie osiąga dochodu wysokości pensji minimalnej czyli 1600 zł "na rękę". Jeśli więc osoba niepełnosprawna, ma miesięczny dochód wysokości 1100 zł, otrzyma 500 zł. W Wypadku kiedy zarabia więcej, obowiązuje zasada "złotówka za złotówkę".

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

Radio ZET uzyskało informacje na temat liczebności świadczeniobiorców. Okazuje się, że pełne świadczenie otrzymało 59 tysięcy osób. 449, 349 i 252 złote dostało 9 tysięcy uprawnionych do świadczeń. Kwotą 151 złotych musiało zadowolić się 7,5 tysiąca osób, 54 zł otrzymało 5,5 tysiąca, a najmniejsze świadczenie, wysokości 10 zł dostało jedynie 187 świadczeniobiorców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Na widok grobu księżnej Diany robi się słabo. Rodzina królewska ukryła ciało, spoczywa w innym miejscu, niż wszyscy myślą
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News