500 plus krytyka
Pikio.pl
Irmina Jach - 1 Września 2020

77% osób podchodzi krytycznie do 500 plus. Rząd powinien nadal je wypłacać?

500 plus jest świadczeniem, które budzi największe kontrowersje wśród Polaków. Choć każdego miesiąca trafia do kieszeni milionów polskich rodzin, aż 77 procent osób podchodzi do niego krytycznie. Nie brakuje głosów, że wsparcie finansowe pochodzące od rządu nie spełnia swojej funkcji, gdyż pieniądze nie są wydawane tak, jak zakładano. Uważacie, że 500 plus nadal powinno być wypłacane?

500 plus każdego miesiąca trafia do kieszeni rodziców oraz opiekunów dzieci, które nie osiągnęły pełnoletności. Wielu Polaków uważa, że pieniądze z programu są marnotrawione lub wydawane niezgodnie z ich przeznaczeniem. Niektórzy rodzice traktują 500 plus jako dodatkowy wpływ do rodzinnego budżetu, korzystając z nich podczas zakupów w sklepach spożywczych. Nie brakuje głosów, że świadczenie powinno być wypłacane w formie bonów na konkretne produkty, które wpływają wspomagają rozwój dzieci. Co myślicie o takim pomyśle?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News