Już od 1 lipca wielka zmiana w 500 plus. Dotknie wielu rodzin, które nie miały o niej pojęcia

Już od 1 lipca wielka zmiana w 500 plus. Dotknie wielu rodzin, które nie miały o niej pojęcia Źródło: publicdomainpictures

500 plus już od 1 lipca bieżącego roku będzie wypłacane na innych zasadach niż dotychczas. Wiele rodzin musi przygotować się na wejście w życie decyzji polskiego rządu. Wszystko już wiadomo, wiemy, co zmieni się na początku przyszłego miesiąca.

Wypłaty 500 plus będą odbywać się na zmienionych zasadach już od 1 lipca bieżącego roku. Wiadomo już, jakie zasady wejdą w życie za miesiąc. Szykuje się niemałe zaskoczenie dla rodziców, którzy pobierają świadczenia pieniężne na swoje dzieci. Co się zmieni? 

Zmiany w programie 500 plus od 1 lipca 2020 roku

Do tej pory rodzice mogli się ubiegać o wypłatę świadczeń, składając odpowiedni wniosek w urzędzie gminy lub miasta. Wnioski można było składać w wersji papierowej na miejscu lub za pośrednictwem sieci w wersji elektronicznej, a także przez Pocztę Polską. Od pierwszego lipca bieżącego roku wprowadzona została zmiana w zakresie składania wniosków.

Zgodnie z nowymi zasadami, które wchodzą w życie rodzice, którzy pobierali 500 plus w ubiegłych latach, nie będą musieli pamiętać o składaniu wniosków, dzięki którym świadczenie było wypłacane. Od 1 lipca 2020 roku zniesione zostanie składanie wniosków, ze względu na to, że dla osób starających się o wypłatę 500 plus od 1 lipca w 2019 roku zostało ono automatycznie przedłużone do maja 2021 roku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy 500 plus zostanie zawieszone? 

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce pojawiały się pytania, czy wypłaty 500 plus zostaną zawieszone. Wielu ekspertów podkreślało, jak ważne jest odpowiedzialne rozdysponowywanie pieniędzy w tak wyjątkowej sytuacji, podważając zasadność decyzji o wypłacie 500 plus czy trzynastej emerytury. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość o Katarzynie Dowbor. Właśnie napłynęło oficjalne potwierdzenie

2. NFZ wydało komunikat dla Polaków. Zmiany zaczynają się od 15 czerwca

Politycy w rozmowach z dziennikarzami, a także podczas konferencji prasowych zapewniają, że wypłaty świadczeń dla rodziców nie zostaną wstrzymane. Marlena Maląg uspokoiła wszystkich pobierających pieniądze z programu 500 plus, przyznając, że w planach rządu nie ma nawet pomysłu o wstrzymaniu wypłat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobiety w ramach eksperymentu piły codziennie sok pomidorowy przez 2 miesiące. Efekty zaskoczyły nawet naukowców
  2. Nie żyje prawdziwa legenda. Bez niego sport nie byłby taki sam
  3. Dostałeś podobnego SMS-a? Jesteś w niebezpieczeństwie, CERT Polska ostrzega
  4. Straciłeś pracę w związku z pandemią? Wojsko Polskie może się o ciebie upomnieć
  5. Już wszystko wiadomo. Podano przyczynę śmierci uwielbianego aktora, miał jeszcze przed sobą całe życie
  6. Lidl ostrzega wszystkich klientów przed ogromnym oszustwem. Możesz stracić pieniądze z karty

źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News