Ważne zmiany w programie 500 plus. Wszysce rodzice muszą się z nimi zapoznać, inaczej mogą żałować

Ważne zmiany w programie 500 plus. Wszysce rodzice muszą się z nimi zapoznać, inaczej mogą żałować Źródło: Pixabay / PhotoMIX-Company

500 plus wspomaga budżet wielu polskich rodzin. Warto zapoznać się z efektami zmian w programie, jakie wprowadził w tym roku rząd. Chodzi m.in. o zmiany dotyczące składania wniosków.

500 plus to niezwykle popularny program socjalny, z którego korzystają miliony polskich rodzin. Pieniądze przyznawane na potrzeby związane z wychowywaniem dzieci znacząco wspomagają rodzinne budżety. Rząd wprowadził kilka istotnych zmian w warunkach korzystania ze świadczenia, które wejdą w życie w 2020 roku.

500 plus wspomaga budżety polskich rodzin

W przyszłym roku ogólne warunki programu nie ulegną zmianom. Dodatek przyznawany będzie na każde dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Kwota dodatku wychowawczego pozostanie ta sama, budżet polskich rodzin wspomoże łącznie kwota ponad 39,5 mld zł. Zmiany dotyczą zasad składania wniosków.

Do tej pory rodzice składali wnioski o świadczenie w wakacje. W tym roku decyzje o przyznaniu 500+ zostały wydane na dłużej - są ważne aż do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że w 2020 roku rodzice nie będą musieli ponownie składać prośby o wypłacanie dodatku, ponieważ wnioski na kolejny okres zasiłkowy przyjmowane będą dopiero w lutym 2021 roku. Do tego czas świadczenie będzie wypłacane rodzicom w trybie ciągłym, bez dodatkowych formalności.

500 plus będzie wypłacane w tym roku bez potrzeby składania nowego wniosku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice powinni jednak złożyć wniosek w przypadku chęci skorzystania z programu 300 plus. Rząd przyjął projekt budżetu, który przewiduje, że świadczenie "dobry start" będzie kontynuowane również w 2020 roku. Od lipca osoby chcące skorzystać z programu mogą złożyć elektroniczny wniosek na portalu Empatia, a od sierpnia w Urzędach gminy będą przyjmowane również papierowe wnioski, tak jak do tej pory.

Dzisiaj grzeje: 1. Borys Szyc wziął ślub! ”Tak kończymy ten niesamowity rok”
2. Najgorszy finał imprezy w polskim mieście. Nie żyje 39-latka, szybka akcja ratunkowa nie pomogła

Podwyżki czekają rodziców, którzy opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi. Już od stycznia 2020 roku zasiłek pielęgnacyjny wzrośnie z 1583 zł do 1830 zł miesięcznie. Świadczenie przyznawane jest przede wszystkim rodzicom, którzy nie podejmują pracy zarobkowej, aby móc opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem pod warunkiem, że niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 18. roku życia lub w trakcie nauki w szkole lub podczas edukacji w szkole wyższej, ale tylko do ukończenia 25 lat. To spora pomoc dla rodzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm
  2. Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie zakończenia kariery. Wymowne słowa Polaka
  3. Różowy lateksowy motyl był tylko początkiem. Dopiero druga kreacja Maryli Rodowicz sprawia, że szczęki opadają
  4. Najgorszy początek Nowego Roku. Z samego rana pożar zebrał śmiertelne żniwo, koszmar w polskim mieście
  5. Mama wyprowadziła się z domu bez malutkiej córki. Dopiero po 10 latach przypomniała sobie, że ją zostawiła

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News