Dziś zaprzysiężony zostanie gabinet nowego Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Od czasu desygnacji na urząd premiera polskiego rządu, zainteresowanie mediów jego życiorysem niesamowicie wzrosło. Oto pięć zdumiewających faktów z jego życia.

Mateusz Morawiecki urodził się 20 czerwca 1968 roku we Wrocławiu polityk, miejsce w rządzie zajmuje od niedawna, bo od wygranych dla PiS wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Przez rok kierowania ministerstwem finansów nie był nawet członkiem tej partii. Jego kariera dynamicznie się rozwija, czego wyrazem jest właśnie desygnacja na premiera.

ZOBACZ TAKŻE: Totalne zaskoczenie! Oto pierwsza decyzja Morawieckiego

5 faktów o Morawieckim

Syn znanego opozycjonisty i współtwórcy Solidarności Walczącej, Kornela, niechętnie mówi o swoim życiu osobistym, a nawet rodzinnym. Niestety dla niego będzie musiał zacząć odkrywać karty, jeśli chce cieszyć się zaufaniem społeczeństwa.

Mało kto wie, że przyszły premier jest dalekim krewnym Jarosława Kaczyńskiego. Jak pisze serwis zapisz.org „mąż siostry przyszłego premiera jest bowiem potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus, który z kolei jest praprapradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian”.

ZOBACZ TAKŻE: To zadanie Morawieckiego miało być sekretem. Premier ma stworzyć w rządzie…

Mateusz Morawiecki mocny w wierze

Morawiecki jest głęboko wierzącym katolikiem. W pierwszym wywiadzie po desygnowaniu na nowy urząd stwierdził, że pragnie ponownego zwrotu Europy ku chrześcijaństwu.

– Chcemy przekształcać Europę, ją z powrotem, takie moje marzenie, rechrystianizować, bo niestety w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea. To wielki smutek – powiedział.

Nowy premier wbrew powszechnemu przekonaniu uczestniczy w miesięcznicach smoleńskich. Ostatnio, z racji podniesienia się jego rangi, pojawił się w widocznym miejscu pochodu – obok Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Ależ szok! Ujawniono teczkę Morawieckiego, to go ZNISZCZY

Nowy premier przyjacielem Marszu Niepodległości

Polityk lubi manifestować swoje patriotyczne uczucia, które, jak mówi jego mama Jadwiga, wyssał z jej mlekiem. Sam Morawiecki wypowiadał się także pozytywnie o Marszu Niepodległości.

– Widziałem wielki marsz, który był bardzo pięknym, niepodległościowym marszem – komentował.

Z racji podziemnej działalności ojca i antykomunistycznego wychowania, młody Morawiecki często stawał się obiektem represji Urzędu Bezpieczeństwa. Miał być wielokrotnie pobity, a także zmuszony pod bronią do wykopania sobie grobu, w którym jednak nie spoczął.

źródło: natemat.pl

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

...

Zobacz również