5 sposobów na Dzień Matki - jak go obchodzić?

5 sposobów na Dzień Matki - jak go obchodzić? Źródło: pixabay.com/GiselaFotografie

5 sposobów na Dzień Matki - przedstawiamy najlepsze pomysły na spędzenie tego wyjątkowego dnia. Nieważne, czy macie już pomysł, czy jeszcze szukacie - te sposoby na spędzenie czasu z mamą na pewno nie zawiodą i spodobają się jednej z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka.

5 sposobów na Dzień Matki - to najlepsze pomysły na celebrowanie święta mam. Przedstawiamy kilka aktywności, dzięki którym nasze mamy nie będą się nudzić w swoje święto, a może nawet odkryją jakieś nowe pasje. Ten dzień wcale nie musi być nudnym wyjściem na obiadek!

5 sposobów na Dzień Matki: zajęcia DIY

Mamy często są mistrzyniami DIY: niektóre lubią robić na drutach, inne szyć, wycinać, majstrować przy meblach czy w domu. Dla tych pań dodanie kolejnego hobby do listy rzeczy do robienia w wolnym czasie może być świetnym pomysłem. Dlatego 26 maja warto zabrać mamę na niecodzienne warsztaty DIY.

Co możemy jej zaproponować? Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Świetnym pomysłem będą na przykład zajęcia z eco-printingu. Jest to sposób naturalnego nadrukowywania wzorów na ubrania, który opiera się na motywach roślinnych i nie potrzeba do niego ani kropli tuszu, farby czy atramentu!

Do eco-printingu możemy dołączyć kolejną ekologiczną ciekawostkę, czyli naturalne farbowanie tkanin. Tutaj możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: tkaniny, które najpierw razem ufarbujemy, możemy później samodzielnie ozdobić. Naturalne farbowanie polega na wygotowywaniu tkanin w wywarach z odpowiednich roślin. Kolory, które w ten sposób wychodzą, są bardzo stonowane, idealne dla eleganckiej pani w kwiecie wieku!

Dzień Matki - zdjęcia uchwycą wspomnienia

Jeżeli chcemy spędzić Dzień Matki trochę bardziej tradycyjnie, świetnym dodatkiem do rodzinnej kolacji będzie profesjonalna sesja zdjęciowa. Mama nie tylko będzie mogła poczuć się tak piękna, jak przed laty, ale też na pewno odżyje i odzyska wigor dzięki instrukcjom i żywotności dobrego fotografa. Może to być zarówno sesja rodzinna, jak i indywidualna, ale ta indywidualna będzie najważniejsza - to w końcu jej święto i ona powinna być, dosłownie i w przenośni, w błysku fleszy!

Dzień Matki - zajęcia śmieszne i na wesoło

Dwa kolejne pomysły zdecydowanie posłużą naszym mamom w sferze duchowej - a przynajmniej w sferze humoru. Przecież mnogość obowiązków może wpłynąć na gorszy humor. Dlatego warto zabrać mamę na kabaret, albo jeszcze lepiej - dobrą komedię w teatrze. Humor od razu jej się poprawi, a nawet jeden dzień wyluzowania może zdziałać cuda dla samopoczucia i produktywności.

Jeśli tego będzie mało, jest jeszcze jeden pomysł - możemy wybrać się z mamą na zajęcia z improwizacji albo jeszcze lepiej - na stand-up z otwartym mikrofonem! Może się okazać, że w naszej rodzicielce drzemie nieodkryty talent komediowy. Bez wątpienia będzie to okazja do świetnej zabawy i coś, co wspominać będzie przynajmniej przez następny rok - bo przecież z okazji kolejnego Dnia Matki zaskoczymy ją czymś innym!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jaki prezent na Dzień Matki będzie najlepszy? Mamy kilka pomysłów
  2. Dzień Matki w Polsce, Anglii i USA - jak się obchodzi na świecie?
  3. Życzenia na Dzień Matki. Pamiętaj złożyć życzenia najważniejszej kobiecie w życiu
  4. Kiedy jest Dzień Matki 2019? Tej daty nikt nie zapomina
  5. Kiedy jest Dzień Ojca? Tej daty nie powinniśmy zapominać
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News