Już od dawna wszystkich zastanawia, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość mimo wielu wpadek i kontrowersji, utrzymuje tak wysokie poparcie w społeczeństwie. Partia Kaczyńskiego ma zaskakujące wyniki nie tylko w publicznych pracowniach badawczych, ale także i tych niezależnych. Co jest więc kluczem do sukcesu PiS?

Na tak postawione pytanie należy odpowiedzieć: sojusznicy. Mowa zwłaszcza o pięciu, którzy zapewniają PiS wysokie noty w poparciu. To na dłuższy dystans może przełożyć się na długie rządzenie. Pierwszym z takich sojuszników jest opozycja pozaparlamentarna. PiS zawdzięcza jej rozbicie elektoratu na mniejsze grupki, które nie są w stanie się zjednoczyć przeciw partii rządzącej i skutecznie uderzyć.

Drugim z sojuszników są prywatne media, które wszelkie programy publicystyczne obsadzają politykami władzy. Ten oczywisty zabieg jest bardzo skuteczny. Daje politykom czas antenowy, by głosili swoje przekonania. Nieistotne czy później są za to obśmiewani czy nie – ważne, że przekaz leci w świat.

Kolejny sojusznik PiS to sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i ci, którzy otwarcie sympatyzują z władzą. Choć wydawać się może zaskakujące, takich wśród polskich prawników nie brakuje. Nie ma wątpliwości, na czyją korzyść prowadziliby sprawy sądowe, gdyby doszło do wkroczenia polityka PiS na salę.

Czwarta grupa sojuszników to tzw. polityczni symetryści. To ci, którym nie zależy na tym, kto aktualnie rządzi w kraju. To wycofani z polityki, najczęściej młodsi z Polaków, dla których różnica między PO a PiS to tylko logo. Ci będą głosować na partię Kaczyńskiego, bo dostali 500+ i zniżkę wieku emerytalnego.

Ostatnimi z sojuszników są policjanci i ogół służb podległych PiS. Choć ich zachowanie tłumaczyć można rozkazami z góry, im częściej policja będzie brutalnie rozpędzać protesty, tym szybciej się tego nauczy i będzie to robić odruchowo. Wówczas przeciwstawianie się władzy na ulicy będzie niemal niemożliwe.

źródło: crowdmedia.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

...

Zobacz również