5-letni bandyci skatowali pięknego ptaka. Teraz grożą tym samym rodzicom (foto)

5-letni bandyci skatowali pięknego ptaka. Teraz grożą tym samym rodzicom (foto)

W czeskim Jihlava Zoo doszło do strasznego, okrutnego wydarzenia. Trójka chłopców w wieku od 5 do 8 lat dla zabawy obrzuciła pięknego flaminga kamieniami i patykami. Gdy zwierzę cierpiało już tak, że nie mogło się bronić ani uciekać, uśmiercili je, brutalnie kopiąc. Młodzi oprawcy i ich rodzice słono zapłacą za to przestępstwo, a internauci grożą im tym samym co ich dzieci zrobiły bezbronnemu ptakowi! 

Podczas wizyty w ogrodzie zoologicznym grupa chłopców wybrała sobie na cel stado flamingów. Obrzucali je bestialsko kamieniami i patykami. Jakby tego było mało, postanowili przeskoczyć ogrodzenie i... skopać jednego ptaka. Ten niestety nie przeżył całego zajścia. Jego zdjęcie obiegło już media, a internauci nie pozostawiają na dzieciach i ich rodzicach suchej nitki. Co robili, gdy synowie znęcali się nad zwierzętami? Tego nie wiadomo.

Pracownicy zoo od razu po zauważeniu tego, co się wydarzyło, wezwali policję. Flaming, który został uśmiercony, miał jedynie 16 lat. W normalnych warunkach osobniki dożywają nawet 40. Każdy z nich wart jest około 9 tys. zł.

Wezwana na miejsce policja od razu wszczęła dochodzenie w sprawie. Władze ogrodu poinformowały, że dzieci nie przeprosiły jednak ani nawet nie wyraziły skruchy z powodu tego, co się stało. Ich rodziców może to oczywiście bardzo dużo kosztować. Tych rozmiarów rodzicielskie błędy powinny być jednak surowo karane.

fot. se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News