Kontrowersyjny serwis 4chan planuje nową akcję, która swoim rozmachem i rezultatami ma przebić dotychczasowe przedsięwzięcia walczących z poprawnością polityczną użytkowników strony. Tym razem obiektem drwin i prowokacji osób związanych z 4chanem będą muzułmanie oraz osoby o poglądach skrajnie lewicowych.

Akcja 4chana zostanie przeprowadzona pod wdzięcznym kryptonimem „Operacja Swedistan”. Internetowi żartownisie planują swoimi działaniami namówić proimigrancką część społeczeństwa, by podjęła działania na rzecz zmiany flagi Szwecji. Ta w prowadzonej przez nich kampanii jest przedstawiana jako symbol, który godzi w prawa mniejszości ze względu na widniejący na niej krzyż.

Czy operacja się powiedzie?

Należy dodać, że na polu trollowania zwolenników politycznej poprawności 4chan odniósł już niemałe sukcesy. Powiodła się m.in. przeprowadzona przez jej użytkowników akcja „It’s okay to be white”. Ogromnym zainteresowaniem i nie mniejszą liczbą nabranych internautów zakończyła się kampania, w której próbowano namówić kluby NFL (liga futbolu amerykańskiego), by na stadionach zaczęły się pojawiać transpłciowe cheerleaderki.

Tym razem lansowana będzie teoria, według której szwedzka flaga godzi w uczucia niektórych grup etnicznych, a nawet jest przykładem mowy nienawiści, surowo karanej przez prawo w kraju, który 4chan chce przekształcić w „Swedistan”. Dotycząca zmiany flagi petycja do szwedzkiego premiera uzyskała ponad 2300 podpisów w niecałe 24 godziny. Jej treść wywołuje uśmiech na twarzy, który w obliczu wspomnianych danych, staje się jeszcze szerszy.

– Szwedzka flaga nieustannie przypomina nam o naszej ciemnej i opresyjnej przeszłości. Imigranci i uchodźcy są zmuszani do życia pod chrześcijańskim krzyżem – symbolizującym krucjaty i rzeź milionów niewinnych muzułmanów. To powoduje, że czują się w Szwecji niemile widziani i zagrożeni. Szwecja powinna być bezpiecznym miejscem dla wszystkich. Nasz staroświecki symbol narodowy stał się banderą ksenofobicznych i rasistowskich ekstremistów. Musimy myśleć o przyszłości – przyszłości pełnej zrozumienia, pokoju i tolerancji – napisano w petycji.

Osobom lubiącym humor oparty na absurdzie z pewnością do gustu przypadnie także projekt flagi, która miałaby zająć miejsce dotychczasowej. Zamiast krzyża, na niebieskim tle miałby się pojawić… półksiężyc.

Fot. twitter.com

Źródło: wykop.pl

Ile żon może mieć muzułmanin? Szok! 10 zaskakujących faktów o islamie

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]

...

Zobacz również

Zobacz również