41 Polaków wyrzuconych z belgijskiego samolotu, bo ktoś powiedział "ku*wa"

41 Polaków wyrzuconych z belgijskiego samolotu, bo ktoś powiedział "ku*wa" Źródło: fot. pixabay / wikimedia / Milad A380

41 Polaków zostało wyrzuconych z samolotu belgijskich linii lotniczych lecącego z Brukseli do Hiszpanii. Wszystko przez to, że ktoś na głos użył jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich przekleństw. Decyzja wydaje się przesadzona, jednak ani kapitan samolotu, ani linie lotnicze nie mają sobie niczego do zarzucenia stosując odpowiedzialność zbiorową. 

Do "incydentu" doszło gdy samolot przygotowywał się już do startu. Z relacji poszkodowanych Polaków wynika, że pewnym momencie jeden z pasażerów powiedział na głos jedno z najbardziej rozpoznawalnych przez obcokrajowców polskie przekleństwo "kurwa".

Kapitan samolotu anulował start, a po tym jak w głośnikach pojawił się komunikat, do Polaków siedzących w samolocie zaczęli podchodzić członkowie załogi. Następnie gdy nie udało się ustalić który z Polaków użył przekleństwa, wyrzucono wszystkich z samolotu.

 - Byłem w samolocie tylko 15 minut. Nie wiem, kto mógł użyć przekleństwa, nie słyszałem niczego - relacjonuje polskim mediom jeden z wyrzuconych z samolotu Polaków.

Ani kapitan, który podjął decyzję o zbiorowej odpowiedzialności, ani też belgijskie linie lotnicze nie mają sobie nic do zarzucenia. Jak tłumaczą w oficjalnym oświadczeniu, decyzja taka a nie inna została podjęta w celu zapewnienia innym pasażerom bezpieczeństwa i komfortu lotu.

 - Krótko po tym, jak samolot zaczął przygotowywać się do odlotu, grupa pasażerów zaczęła zachowywać się w niegrzeczny sposób. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na komfort innych pasażerów, kapitan samolotu zdecydował o powrocie do wejścia do terminala, aby 41 pasażerów mogło opuścić pokład - czytamy w oświadczeniu belgijskich linii lotniczych.

W sumie lot opóźnił się o 2,5 godziny. Wszystkie bagaże Polaków zostały rozładowane.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: tvn24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News