4-latek, Ahmed Mansour Qorani Shakara, został skazany za potrójne morderstwo na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Według sądu, dziecko miało również zakłócać porządek i niszczyć mienie publiczne. „To absurd, pomyłka” – mówi ojciec przekonując, że w czasie zamieszek jego syn dopiero co uczył się chodzić. 

Obrońcy przekonują, że to absrudalna pomyłka egipskiego wymiaru sprawiedliwości. Kiedy doszło do zamieszek w 2014 roku, Ahmed miał… półtora roku. Rodzina twierdzi, że doszło do kompromitującej pomyłki, bowiem śledczy mieli szukać 50-letniego Ahmeda Karmi. Tymczasem, przed sądem stanęło 4-letnie dziecko.

Ojciec skazanego dziecka, Masour Qurani, jest przerażony tym, co robi egipski wymiar sprawiedliwości. Apeluje o pomoc i zwraca się z modlitwą do Boga. Prawnicy reprezentujący chłopca przekonują, że sąd źle zapoznał się z aktami sprawy. Podobnego zdania są aktywiści z organizacji działających na rzecz praw człowieka.

– To bardzo niepokojące. Ta sytuacja prawdopodobnie spowoduje, że system sprawiedliwości straci społeczne zaufanie. To z kolei będzie miało dalsze konsekwencje, trudne do naprawienia – mówi jeden z działaczy, Karim Ennarah.

Do sprawy odniosło się już egipskie ministerstwo sprawiedliwości. Rzecznik twierdzi, że sprawę uda się rozwiązać i chłopiec nie trafi do zakładu karnego.

źródło: tvn24.pl

Zobacz również