To bodaj najbardziej absurdalny wyrok w historii wymiaru sprawiedliwości. 4-letni chłopiec został skazany na dożywotnie więzienie. Wyrok był związany z poczwórnym morderstwem, którego, zdaniem sądu, chłopiec się dopuścił.

Ta historia jest wprost niebywała. Egipski sąd wojskowy skazał 4-letniego chłopca Ahmena Mansoura Qarniego za poczwórne morderstwo. Dorzucono mu jeszcze do tego zakłócanie porządku i niszczenie mienia publicznego. Wyrok był niezwykle dotkliwy, bo chłopiec dostał dożywocie.

Problem polega na tym, że Ahmen urodził się w 2012 roku, zaś przestępstwa miał się dopuścić w 2014, podczas zamieszek. Wówczas dziecko nie miało jeszcze 2 lat. Jak doszło do tego, że tak małe dziecko oskarżono o tak straszne zbrodnie?

Pomyłka tragiczna w skutkach

Najprawdopodobniej doszło do pomyłki. Jak wyjaśnia prawnik dziecka, Faisal a-Sayd, winnym przestępstw miał być 50-letni Ahmed Karin. Podobieństwo nazwisk i niedostarczenie świadectwa urodzenia na czas były przyczyną absurdalnego wyroku.

– Świadectwo urodzenia chłopca zostało przekazane stanowym siłom bezpieczeństwa dopiero w momencie, gdy dodano nazwisko chłopca do listy pozostałych oskarżonych. Niestety sprawa została już przekazana do sądu wojskowego, przez co dziecko zostało skazane za przestępstwa, których dopuścił się ktoś inny […] to tylko pokazuje, że sędzia nie zapoznał się ze sprawą – wyjaśnia a-Sayd.

Dramat rodzinny

O sprawie zrobiło się głośno w Internecie. Internauci przekazywali sobie informacje o sprawie. Wszyscy współczuli ojcu, który rozpaczał po wyroku.

– Mówią, że zabiorą mi mojego synka. Nikt nie może go zabrać. Boże pomóż – mówił ojciec dziecka.

Wiele osób podkreślało, jak źle świadczy ta sytuacja o egipskim wymiarze sprawiedliwości. Krytykowano skorumpowany rząd i systemowe łamanie prawa.

– W Egipcie nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość – stwierdził prawnik Mohammed Abu Hurrira – Egipt jest w rękach lunatyków i szaleńców – dodał także.

Umiędzynarodowienie tej sprawy i powszechne oburzenie doprowadziło na szczęście do wycofania zarzutów i uniewinnienie chłopca.

Źródło: szokuje.pl

Czy muzułmanie chcieli przerobić tę katedrę na meczet?


8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach

...

Zobacz również