37-letnia Angela Gatt, mieszkająca w Dalrymple matka dwójki dzieci, kilka dni temu usłyszała w sądzie wyrok za jej kontakt seksualny z 14-letnim chłopcem. Kobieta po pijanemu uprawiała z nastolatkiem seks, jednak uniknęła więzienia, gdyż sąd przyznał jej rację, że była „bardzo pijana” i nic nie pamięta.

Do zdarzenia miało dojść latem 2015 roku. Wtedy to Gatt spotkała się z 14-latkiem w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii. Kobieta zaproponowała chłopakowi wspólne picie alkoholu. Przez kolejnych kilka godzin 37-latka spożywała napoje wyskokowe z nieletnim w jego domu.

W trakcie nocy, którą spędzili razem, miało dojść do zbliżenia seksualnego. Ma o tym świadczyć fakt, że rano, następnego dnia, oboje obudzili się nadzy i przytuleni do siebie. Krewny 14-latka miał jednak wejść do pokoju i nakryć „parę” jeszcze na „gorącym uczynku”.

Na miejscu niebawem zjawili się ratownicy medyczni. Okazało się bowiem, że kobieta w trakcie igraszek boleśnie upadła i doznała urazu ciała. Niedługo potem zjawiła się też policja, gdyż 37-latka stawiała opór ratownikom i awanturowała się. W końcu została aresztowana w związku z podejrzeniem o uprawianie seksu z nieletnim.

Seria spraw sądowych dotyczących sprawy Gatt zaczęła się we wrześniu tego roku. Kobieta przyznała przed sędzią Barbarą Forrester, że dopuściła się kontaktu seksualnego z 23 lata młodszym od niej chłopcem. Przyznała jednak, że niczego z całego zajścia nie pamięta, ponieważ była „bardzo, bardzo pijana”, jak stwierdziła.

Obrońca 37-latki, Brian Williams, oświadczył, że sam fakt przyznania się do winy działa na korzyść Gatt i świadczy o jej odwadze, bo w rzeczywistości kobieta nie pamięta, co się stało. Williams zaznaczył też, że od momentu tamtego zdarzenia, kobieta jest obiektem kpin i szykan ze strony mieszkańców swojej miejscowości. Pozbawiono ją też pracy i kontaktu z dwiema córkami.

 – Zazwyczaj za takie przestępstwa odpowiadają mężczyźni z chorymi upodobaniami do uprawiana seksu z młodymi ludźmi. Tak nie jest w tym przypadku. To przestępstwo zostało popełnione, gdy oskarżona była pijana. Ona sam nie interesuje się seksem z młodymi mężczyznami. Ona nie jest pedofilem. Była po prostu bardzo, bardzo pijana i zrobiła coś bardzo głupiego – mówił Williams.

Sędzia Forrester postanowiła w końcu skazać 37-letnią matkę na dwadzieścia miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Gatt została także wpisana do rejestru przestępców seksualnych na 10 lat i zobowiązano ją do zapłaty kosztów sądowych w wysokości 1000 funtów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: mirror.co.uk
pt

...

Zobacz również