Uwaga: NIE dostaniecie pieniędzy od rządu! Panika w polskich rodzniach

Uwaga: NIE dostaniecie pieniędzy od rządu! Panika w polskich rodzniach Źródło:

Rząd często pieniądze obiecuje, ale czy zawsze się wywiązuje ze swoich obietnic? No cóż, liczne przykłady pokazują, że nie zawsze. Teraz doszło do prawdziwej paniki w polskich rodzinach - obietnica rządu dla wielu może być nieaktualna! Pożegnajcie 300 plus.

300 plus to nowy projekt rządu, który zakłada, że rodziny dostaną 300 zł na każde szkolne dziecko po to, by mieć za co kupić nietanią wyprawkę szkolną. Niestety, projekt może być dla wielu osób niedostępny. Są sytuacje, w których dofinansowanie w postaci 300 plus nie zostanie przyznane. Pieniądze nie będą wypłacane np. rodzicom dzieci idących do zerówki, nie obejmie również studentów, dla których przygotowany zostanie inny program.

Nie wszyscy Polacy dostaną 300 plus bez problemu

- Założyliśmy, że pieniądze wypłacane będą dla uczniów od klasy pierwszej szkoły podstawowej do zakończenia edukacji ponadpodstawowej i tu granicą jest 20 rok życia – mówiła minister rodziny Elżbieta Rafalska w rozmowie z "Faktem". W rodzinach dzieci młodszych wybuchła prawdziwa panika - rząd najwyraźniej zapomniał, że wyprawka do zerówki do najtańszych nie należy. Takie same utrudnienia czekają rodziny, wobec których prowadzona jest egzekucja komornicza. Co jednak najbardziej skandaliczne, z 300 plus pożegnać mogą się rodzice, którzy są po rozwodzie albo przebywają w separacji i sprawują naprzemienną opiekę nad swoim dzieckiem. W takiej sytuacji zarówno matka, jak i ojciec otrzymają po na swoje dziecko osobno po 150 zł. Jeśli zatają, że są w separacji - może to skutkować wezwaniem do zwrotu pieniędzy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Aktorki M jak Miłość walczą ze sobą na planie! „Jest zawiść, zazdrość”
  2. Widzowie w szoku! Z hitowego show TVN WYRZUCONO dwie uczestniczki
  3. Ten zwierzak dokonał cudu! Ludziom się nie udawało
  4. Aktorzy i fani M jak Miłość wściekli! Wielka awantura, to może być koniec serialu
  5. Polska piosenkarka zlinczowana! Wszystko przez zdjęcie z córką
Źródło: wiadomosci.onet.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News