Miało być 300 plus, a będzie 400 minus! Rodzice będą płacić

Miało być 300 plus, a będzie 400 minus! Rodzice będą płacić Źródło:

300 plus miało być kolejnym wielkim programem Prawa i Sprawiedliwości. Rodzicom jednak nie przyniesie to zysku zważając na opłaty, które przyjdzie im za kolejne zmiany zapłacić! Już nie plus, a minus. PiS podjął decyzję, na którą nie było ich stać - a zapłacimy my wszyscy.

Rząd PiS wprowadził obowiązek zawiązywania z nauczycielami umowy o pracę. O ten przepis w prawie bardzo długo zabiegały związki zawodowe, jednak kiedy to nastąpiło, nie wszyscy byli zachwyceni. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę jest zdecydowanie bardziej kosztowne - nie tylko odprowadza się w ramach tej umowy więcej składek, ale także potrzebne są badania lekarskie. Jak się okazuje, to z kieszeni rodziców opłacone zostaną zmiany! Jak to możliwe?!

Zamiast 300 plus, ma 400 minus. I to kilka razy w miesiącu!

W poradniach psychologiczno-pedagogicznych bardzo często zatrudnia się nauczycieli na niepełny staż. Zazwyczaj przychodzą kilka razy w miesiącu, podczas gdy na co dzień pracują w szkole publicznej lub prywatnej. Z tego powodu nie warto podpisywać z nimi umowy o pracę, jednak w imię nowych zasad - będzie to obowiązkowe. Boleśnie przekonała się o kosztowności tej inwestycji jedna z kobiet, która do poradni specjalistycznej chodzi kilka razy w miesiącu ze swoimi dziećmi. - W ubiegłym roku za zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju nie musiałam płacić nic, były dotowane. Nasza poradnia właśnie poinformowała nas, że z powodu zmian w prawie już od września opłata może wynieść nawet 400 zł - opowiedziała mediom. W takiej sytuacji wszystkie dodatki 500, 300 czy nawet 1000 plus mogą okazać się nic niewarte.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Państwo wstrzymuje wypłatę świadczeń. Tysiące Polaków bez grosza
  2. Ogromne problemy polskiej sieci sklepów. Straszą pustymi półkami
  3. Prawica nienawidzi Kota za to, co zrobił swoim dzieciom. "Jeszcze gorzko zapłacisz"
  4. Zamykali kota w szafce bez jedzenia, katowali psy. Zwierzęta przeraźliwie bali się człowieka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News